Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-24| GNSS, GIS, Sprzęt

Nowy odbiornik kompatybilny z precyzyjną usługą Galileo

Kanadyjska firma Eos Positioning Systems ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży odbiornika satelitarnego Arrow Gold+. To jeden z pierwszych instrumentów GNSS na rynku gotowy do korzystania z usługi precyzyjnej systemu Galileo.


Nowy odbiornik kompatybilny z precyzyjną usługą Galileo

Przypomnijmy, że start usługi Galileo wysokiej dokładności (HAS) został oficjalnie ogłoszony 21 stycznia br. Serwis ten oferuje bezpłatne korekty PPP nadawane przez internet lub sygnał satelitarny, które dwuczęstotliwościowym odbiornikom pozwalają wyznaczać pozycję z dokładnością 20 cm sytuacyjnie i 40 cm wysokościowo (prawdopodobieństwo 95%). Z kolei czas konwergencji, czyli oczekiwania na precyzyjny pomiar, wynosi około 5 minut.

Jak podkreśla firma Eos, jej Arrow Gold+ jest jednym z pierwszych precyzyjnych odbiorników GNSS na światowym rynku, który może już korzystać z zalet HAS. Instrument ten zaprojektowano głównie z myślą o zastosowaniach GIS-owych. Oprócz Galileo i GPS śledzi on także systemy BeiDou (w tym sygnał B3), GLONASS, IRNSS oraz QZSS.

Wśród zalet odbiornika producent wymienia m.in. pojemną baterię (pozwalającą nawet na 11 godzin pracy) czy możliwość łatwego parowania instrumentu przez Bluetooth z innymi urządzeniami.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS