wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-27| GIS, Przetargi

Warszawski szpital zyska kompleksowy model BIM

Stołeczny Uniwersytet Medyczny podpisał umowę na opracowanie pełnobranżowej inwentaryzacji budowlanej w standardzie BIM dla warszawskiego szpitala Dzieciątka Jezus.


Warszawski szpital zyska kompleksowy model BIM <br />
zdjęcie ilustracyjne (fot. Oregon State University/Wikipedia)
zdjęcie ilustracyjne (fot. Oregon State University/Wikipedia)

Zamawiany model ma posłużyć m.in. do wykonania audytu technologicznego, a także w przygotowaniach do przebudowy istniejącej infrastruktury oraz budowy nowego obiektu.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in. badanie podłoża gruntowego do głębokości minimum 12 m, badanie sozologiczne gruntu, a także inwentaryzację: zieleni, zagospodarowania terenu, przyłączy oraz obiektów objętych inwestycją (zarówno wnętrz, jak i części zewnętrznych). Zamawiający oczekuje, że w pracach inwentaryzacyjnych wykonawca zastosuje m.in. skanowanie laserowe czy techniki fotogrametryczne. Częścią zamówienia jest ponadto wykonanie mapy do celów projektowych.

Uczelnia gotowa była wydać na te prace maksymalnie 1,17 mln zł. Obie złożone w tym postępowaniu oferty zmieściły się w tym budżecie. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję stołecznej firmy GRAPH’IT o wartości 1,08 mln zł. Oprócz tego swoją ofertę (o wartości 0,969 mln zł) przedstawiła też firma BBC Best Building Consultants z Warszawy, ale ostatecznie nie została ona poddana ocenie.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS