wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-23| Geodezja, Firma

Nowa publikacja o BIM w zamówieniach publicznych

Jak w praktyce stosować modelowanie informacji o budynkach (BIM) w krajowych przetargach? Praktyczne wyjaśnienia w tym zakresie znajdziemy w bezpłatnej publikacji udostępnionej właśnie przez Urząd Zamówień Publicznych.


Nowa publikacja o BIM w zamówieniach publicznych <br />
fot.: fragment publikacji
fot.: fragment publikacji

Opracowanie pt. „BIM – innowacyjne podejście do zamówień publicznych w sektorze budowlanym” zostało przygotowane przez szerokie grono ekspertów w dziedzinie BIM pod redakcją dr Justyny Pożarowskiej – radcy generalnego w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej UZP.

Publikacja stanowi wstęp do tematu BIM i w przystępny sposób ma wyjaśniać, czym właściwie jest metodyka BIM, jak ma się ona do zamówień publicznych, jak się wspomóc przy opracowywaniu dokumentacji przetargowej dla postępowań z wymaganiami dotyczącymi zastosowania BIM, dlaczego przy stosowaniu BIM ważne są otwarte formaty i jakie inicjatywy w zakresie BIM funkcjonują na polskim rynku.

Praktycznymi doświadczeniami ze stosowania BIM we własnych inwestycjach dzieli się tu Centralny Port Komunikacyjny oraz Dolnośląski Park Innowacji i Nauki/Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach. Publikacja zawiera obrazy modeli BIM, grafiki z chmurami punktów, zrzuty ekranów z systemów elektronicznych obsługujących BIM, tabele i wykresy, które w prosty sposób wizualizują i wyjaśniają pozornie skomplikowany temat, jakim jest BIM.

Książka została opracowana z myślą o tych, którzy nie znają BIM lub zastanawiają się nad podjęciem w przyszłości inwestycji z wykorzystaniem tej metodyki, lecz nie wiedzą, jakie szczegółowe kwestie składają się ten temat.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS