Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-12-23| Geodezja, Firma

Nowa publikacja o BIM w zamówieniach publicznych

Jak w praktyce stosować modelowanie informacji o budynkach (BIM) w krajowych przetargach? Praktyczne wyjaśnienia w tym zakresie znajdziemy w bezpłatnej publikacji udostępnionej właśnie przez Urząd Zamówień Publicznych.


Nowa publikacja o BIM w zamówieniach publicznych <br />
fot.: fragment publikacji
fot.: fragment publikacji

Opracowanie pt. „BIM – innowacyjne podejście do zamówień publicznych w sektorze budowlanym” zostało przygotowane przez szerokie grono ekspertów w dziedzinie BIM pod redakcją dr Justyny Pożarowskiej – radcy generalnego w Departamencie Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej UZP.

Publikacja stanowi wstęp do tematu BIM i w przystępny sposób ma wyjaśniać, czym właściwie jest metodyka BIM, jak ma się ona do zamówień publicznych, jak się wspomóc przy opracowywaniu dokumentacji przetargowej dla postępowań z wymaganiami dotyczącymi zastosowania BIM, dlaczego przy stosowaniu BIM ważne są otwarte formaty i jakie inicjatywy w zakresie BIM funkcjonują na polskim rynku.

Praktycznymi doświadczeniami ze stosowania BIM we własnych inwestycjach dzieli się tu Centralny Port Komunikacyjny oraz Dolnośląski Park Innowacji i Nauki/Ośrodek Narciarstwa Biegowego i Biathlonu w Jakuszycach. Publikacja zawiera obrazy modeli BIM, grafiki z chmurami punktów, zrzuty ekranów z systemów elektronicznych obsługujących BIM, tabele i wykresy, które w prosty sposób wizualizują i wyjaśniają pozornie skomplikowany temat, jakim jest BIM.

Książka została opracowana z myślą o tych, którzy nie znają BIM lub zastanawiają się nad podjęciem w przyszłości inwestycji z wykorzystaniem tej metodyki, lecz nie wiedzą, jakie szczegółowe kwestie składają się ten temat.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS