wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-10| GIS, Przetargi

Ruszyły prace nad modelem BIM dla Muzeum Auschwitz-Birkenau

Dzięki podpisanej właśnie umowie o wartości 1,35 mln zł Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu otrzyma modele 3D przygotowane w metodyce modelowania informacji o budynkach.


Ruszyły prace nad modelem BIM dla Muzeum Auschwitz-Birkenau <br />
Fot. Paweł Sawicki (Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau)
Fot. Paweł Sawicki (Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau)

Przedmiot umowy ramowej stanowi usługa opracowania:

 • Modeli Wzorcowych, które będą stanowiły podstawę do uzgodnień w zakresie odstępstw od Standardu BIM GPK dla poszczególnych typów modeli BIM.
 • Instrukcji do Modeli Wzorcowych, które usprawnią edycję modelu przez osoby niebędące członkami zespołu wykonawcy.
 • Modeli BIM 45 baraków znajdujących się na obszarze odcinka BI byłego KL Auschwitz-Birkenau oraz wskazanych przez zamawiającego elementów dodatkowych związanych z realizacją prac budowlanych i konserwatorskich zgodnie z wymaganiami określonymi w Standardzie BIM GPK. Modele opracowane w ramach realizacji przedmiotu umowy będą służyły jako nośnik danych o budynkach, które będą integrowane w SZD-GIS będącym w posiadaniu zamawiającego oraz w SZD-BIM.
 • Weryfikacji poprawności importu modeli IFC opracowanych przez Wykonawcę do SZD-GIS.

W przetargu na te prace wystartowały trzy firmy. Za najkorzystniejszą zamawiający uznał propozycję najtańszą, a tę przedstawiła firma GRAPH’IT z Warszawy. Wartość podpisanej z nią umowy wynosi 1,353 mln zł, co stanowi 84% budżetu zamówienia.

Termin realizacji prac wynosi 4 lata od podpisania umowy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS