Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-24| Teledetekcja, Sprzęt

Carlson prezentuje swojego pierwszego geodezyjnego drona

Amerykańska firma Carlson Software znana jest wśród geodetów głównie jako producent oprogramowania polowego. Ale teraz jej oferta poszerzyła się o CAP50 – bezzałogowego wirnikowca do celów fotogrametrycznych.


Carlson prezentuje swojego pierwszego geodezyjnego drona

Carlson Aerial Platform (CAP50) może unieść ładunek do 2,7 kg, a zatem przenosić np. kamerę czy skaner laserowy. Na jednym ładowaniu akumulatorów maszyna może unosić się w powietrzu przez 22 minuty z ładunkiem 2,2 kg. Powinna także wytrzymać wiatr do 80 km/h. Za bezpieczeństwo użytkowania platformy odpowiada bazujący na laserach wielokierunkowy system antykolizyjny. Maszyna jest programowana i sterowana z poziomu specjalnego kontrolera z dotykowym ekranem.

Wraz z dronem Carlson oferuje też oprogramowanie do przetwarzania zdjęć (Carlson PhotoCapture) oraz obróbki chmur punktów (Carlson Point Cloud Basic and Advanced).

Jak wynika z wypowiedzi przedstawicieli Carlsona, wprowadzenie tego produktu na rynek jest odpowiedzią na ograniczenia amerykańskiego rządu dotyczące wykorzystania dronów chińskich marek. – Chcieliśmy zaoferować drona wyprodukowanego w USA każdemu, kto szuka takiej opcji – mówi Derek Roche, menedżer produktu i dyrektor sprzedaży Carlson. – W świetle przepisów skierowanych przeciwko zagranicznym dronom latającym w rządowej przestrzeni powietrznej CAP50 jest więcej niż zdolny i wyróżnia się na tle innych opcji na rynku pod względem możliwości, jakości i trwałości – dodaje.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS