wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-20| Teledetekcja, Sprzęt

Dron Atmos Marlyn: lepsza kamera daje lepszą wydajność

Holenderski producent dronów, firma Atmos, wyposażył swoje bezzałogowe płatowce w nowe kamery, co podniosło ich wydajność w misjach fotogrametrycznych.


Dron Atmos Marlyn: lepsza kamera daje lepszą wydajność

Flagowym produktem marki Atmos dla geodezji jest Marlyn Cobalt. Ten bezzałogowy płatowiec pionowego startu i lądowania (VTOL) wyposażono właśnie w nowe kamery – Sony α7R mark III oraz IV.

Oba sensory mają ISO do 32 000 (z opcją rozszerzenia do 102 400), a ich matryca ma wielkość odpowiednio 42,4 oraz 61,0 Mpx. Razem z obiektywami Zeissa o ogniskowej 35 mm (α7R III) lub 21 mm (α7R IV) pozwalają pozyskiwać zdjęcia lotnicze nawet z pikselem poniżej 1 mm. Kluczową zaletą zamontowania nowych sensorów jest przede wszystkim podniesiona wydajność drona. W jednym nalocie maszyna jest bowiem w stanie zobrazować nawet 210 hektarów, co przekłada się na blisko 300 boisk do piłki nożnej.

– Sony jest dobrze znaną, wiodącą marką w branży, jeśli chodzi o sensory dla pomiarów dronami – powiedział Joost Bouman, szef produkcji i współzałożyciel firmy Atmos. – Współpracujemy z Sony od 2016 roku, a połączenie świetnego stosunku ceny do jakości z wysokiej jakości sensorami jest jednym z powodów, dla których jesteśmy tak zadowoleni z tej długotrwałej kooperacji. Ich szybkość reakcji i ciągłe wsparcie, jakie mamy w zakresie rozwoju i integracji nowych kamer, są dla nas bardzo cenne – podsumował.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS