Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-20| Teledetekcja, Sprzęt

Dron Atmos Marlyn: lepsza kamera daje lepszą wydajność

Holenderski producent dronów, firma Atmos, wyposażył swoje bezzałogowe płatowce w nowe kamery, co podniosło ich wydajność w misjach fotogrametrycznych.


Dron Atmos Marlyn: lepsza kamera daje lepszą wydajność

Flagowym produktem marki Atmos dla geodezji jest Marlyn Cobalt. Ten bezzałogowy płatowiec pionowego startu i lądowania (VTOL) wyposażono właśnie w nowe kamery – Sony α7R mark III oraz IV.

Oba sensory mają ISO do 32 000 (z opcją rozszerzenia do 102 400), a ich matryca ma wielkość odpowiednio 42,4 oraz 61,0 Mpx. Razem z obiektywami Zeissa o ogniskowej 35 mm (α7R III) lub 21 mm (α7R IV) pozwalają pozyskiwać zdjęcia lotnicze nawet z pikselem poniżej 1 mm. Kluczową zaletą zamontowania nowych sensorów jest przede wszystkim podniesiona wydajność drona. W jednym nalocie maszyna jest bowiem w stanie zobrazować nawet 210 hektarów, co przekłada się na blisko 300 boisk do piłki nożnej.

– Sony jest dobrze znaną, wiodącą marką w branży, jeśli chodzi o sensory dla pomiarów dronami – powiedział Joost Bouman, szef produkcji i współzałożyciel firmy Atmos. – Współpracujemy z Sony od 2016 roku, a połączenie świetnego stosunku ceny do jakości z wysokiej jakości sensorami jest jednym z powodów, dla których jesteśmy tak zadowoleni z tej długotrwałej kooperacji. Ich szybkość reakcji i ciągłe wsparcie, jakie mamy w zakresie rozwoju i integracji nowych kamer, są dla nas bardzo cenne – podsumował.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS