Flagowym produktem marki Atmos dla geodezji jest Marlyn Cobalt. Ten bezzałogowy płatowiec pionowego startu i lądowania (VTOL) wyposażono właśnie w nowe kamery – Sony α7R mark III oraz IV.
Oba sensory mają ISO do 32 000 (z opcją rozszerzenia do 102 400), a ich matryca ma wielkość odpowiednio 42,4 oraz 61,0 Mpx. Razem z obiektywami Zeissa o ogniskowej 35 mm (α7R III) lub 21 mm (α7R IV) pozwalają pozyskiwać zdjęcia lotnicze nawet z pikselem poniżej 1 mm. Kluczową zaletą zamontowania nowych sensorów jest przede wszystkim podniesiona wydajność drona. W jednym nalocie maszyna jest bowiem w stanie zobrazować nawet 210 hektarów, co przekłada się na blisko 300 boisk do piłki nożnej.
– Sony jest dobrze znaną, wiodącą marką w branży, jeśli chodzi o sensory dla pomiarów dronami – powiedział Joost Bouman, szef produkcji i współzałożyciel firmy Atmos. – Współpracujemy z Sony od 2016 roku, a połączenie świetnego stosunku ceny do jakości z wysokiej jakości sensorami jest jednym z powodów, dla których jesteśmy tak zadowoleni z tej długotrwałej kooperacji. Ich szybkość reakcji i ciągłe wsparcie, jakie mamy w zakresie rozwoju i integracji nowych kamer, są dla nas bardzo cenne – podsumował.