Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-01-16| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

Autel EVO Max 4T: nowość dla zawodowców, w tym geodetów

Zaawansowany system detekcji przeszkód, różnorodne sensory, wysoki stopień autonomiczności – to w ocenie chińskiej firmy Autel tylko wybrane zalety jej najnowszego drona EVO Max 4T przeznaczonego do zastosowań profesjonalnych, w tym geodezyjnych.


Autel EVO Max 4T: nowość dla zawodowców, w tym geodetów

W standardzie wirnikowiec ten wyposażony jest w trzy sensory: kamerę z matrycą 48 Mpx i 10-krotnym optycznym zoomem (oraz 160-krotnym zoomem cyfrowym), aparat szerokokątny 50 Mpx oraz kamerę działającą w podczerwieni termalnej z matrycą 640 x 512 px i dalmierzem o zasięgu do 1,2 km. Urządzenia te mogą pozyskiwać dane w różnorodnych trybach, w tym: trasy 3D, PinPoint, Team Work, Polygon Mission, Waypoint Mission oraz Oblique Photography. Dodatkowo maszynę można zintegrować z wieloma innymi typami sensorów. W ocenie producenta sprawia to, że dron ten sprawdzi się np. w akcjach ratunkowych, inspekcjach infrastruktury czy w kartowaniu terenu.

Na tym jednak lista zalet tej konstrukcji się nie kończy. Firma Autel zwraca uwagę chociażby na: zaawansowane funkcje autonomiczne, rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji, wielokierunkowy optyczno-radarowy system detekcji przeszkód oraz potrójny system wykrywania zakłóceń (RFI/EMI/GPS). Razem rozwiązania te zapewniają bezpieczeństwo lotu w różnorodnych warunkach, w tym w miastach, a także możliwość realizacji misji bez dostępu do sygnałów GNSS. Maszyna oferuje ponadto transmisję pozyskanych danych w technologii SkyLink 3.0 na dystansie nawet do 20 km.

Wbudowane akumulatory o pojemności 8070 mAh pozwalają na maksymalnie 42-minutowy lot. Dodatkowo maszyna jest odporna na pył i wilgoć zgodnie z normą IP43, co oznacza, że lekki deszcz nie powinien być dla niej problemem.

W przedsprzedaży dron dostępny jest za blisko 9 tys. dolarów.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS