Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-21| GIS, Teledetekcja, Software

Lepsza obsługa chmur punktów w DJI Terra

Rozwijane przez chińską firmę DJI oprogramowanie Terra do przetwarzania danych z dronów w nowej wersji oferuje m.in. nowe narzędzia do pracy z lidarową chmurą punktów oraz szybszą obróbkę zdjęć.


Lepsza obsługa chmur punktów w DJI Terra

DJI Terra to zaprezentowane w 2019 r. przez największego producenta dronów na świecie oprogramowanie fotogrametryczne do przetwarzania zdjęć oraz chmur punktów ze skanowania laserowego. Oprócz tego software ten oferuje również narzędzia do planowania nalotów bezzałogowcami oraz do analizy zebranych przez nich materiałów.

Ponad 3 lata po premierze oprogramowanie to doczekało się wersji 3.6.0. Aktualizacja wprowadza sporo zmian m.in. w przetwarzaniu chmur punktów ze skanowania laserowego. Nowością jest np. funkcja Smooth Point Cloud przeznaczona do poprawiania „zbyt grubych” chmur punktów, a także Accuracy Check in LiDAR Point Cloud Mission, która – jak podpowiada nazwa – służy do kontroli jakość pozyskanych danych lidarowych. Po aktualizacji Terra pozwala ponadto regulować gęstość chmury.

Producent zapewnia też, że po raz kolejny udało mu się poprawić wydajność aplikacji. Względem wersji 3.5.5. tempo rekonstrukcji 2D zostało bowiem podniesione o 10% – czytamy w informacji firmy DJI. Nowe wydanie powinno ponadto lepiej modelować obszary pokryte wodami oraz o bardzo zróżnicowanym oświetleniu.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS