Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-11-03| Teledetekcja, Sprzęt

DJI Mavic 3 Classic, czyli efektowne obrazy w rozsądnej cenie

Najlepszy dron z kamerą na świecie w jeszcze przystępniejszej cenie – tak potentat dronowy, chińska firma DJI, promuje swojego najnowszego bezzałogowego wirnikowca Mavic 3 Classic.


DJI Mavic 3 Classic, czyli efektowne obrazy w rozsądnej cenie

Jak podpowiada nazwa, model ten jest kolejną odsłoną dronów z serii Mavic 3. Przypomnijmy, że pod koniec września DJI wzbogacił ją o maszynę Mavic 3 Enterprise będącą najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w tej rodzinie, przeznaczonym m.in. dla geodetów. Pokazany właśnie model Classic plasuje się natomiast na przeciwległym biegunie. Jest bowiem wydaniem najprostszym, a jednocześnie najtańszym – ma on być sprzedawany w cenie już od 1469 dolarów. W ocenie producenta może być on świetnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z dronami, ale też oczekują dobrej jakości zdjęć i filmów.

Główną różnicą między modelem Classic a tymi z wyższej półki jest brak telekamery. Ale DJI zapewnia, że poza tym dron oferuje wszystkie inne kluczowe zalety serii Mavic 3. Wśród nich wymienia przede wszystkim wysokiej jakości kamerę Hasselblad z 20-megapikselową matrycą 4/3 CMOS. Jeśli chodzi o rejestrowanie filmów, sensor może pracować w trybach 5.1K/50 fps, 4K/60 fps, a także 1080p/60 fps z użyciem enkoderów H.264 oraz H.265. W zwolnionym tempie kamera oferuje tryby 4K/120 fps oraz 1080p/200 fps. Obiektyw odpowiada ogniskowej 24 mm i pracuje z przysłoną od f/2.8 do f/11, rejestrując 12-bitowe obrazy, co w ocenie producenta powinno zapewnić efektowne zdjęcia w żywych kolorach.

Podobnie jak w innych maszynach tego producenta, tak i w modelu Mavic 3 Classic znajdziemy sporo różnorodnych funkcji do pozyskiwania atrakcyjnych filmów i zdjęć, w tym do generowania panoram czy filmów poklatkowych.

Nie mniej istotną zaletą maszyny jest czas lotu, który wynosi nawet do 46 minut. DJI zachwala w maszynie także system transmisji O3+, który potrafi przekazywać obraz w jakości 1080 p/60 fps na odległość nawet 15 km.

Jak zwykle DJI stawia też na bezpieczeństwo. W tym zakresie Mavic 3 Classic oferuje chociażby system detekcji i omijania przeszkód, odbiornik AirSense ADS-B pozwalający unikać kolizji z innymi maszynami w powietrzu, system geofencingu GEO 2.0 czy funkcję awaryjnego powrotu do bazy Return To Home.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS