wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-08| Teledetekcja, Sprzęt

Dron Teledyne Siras: nowa jakość obrazowania termalnego

Podczas trwających w Las Vegas targów Commercial UAV Expo firma Teledyne FLIR zaprezentowała bezzałogowego wirnikowca Siras przeznaczonego przede wszystkim do obrazowania w podczerwieni termalnej.


Dron Teledyne Siras: nowa jakość obrazowania termalnego
Dron Teledyne Siras: nowa jakość obrazowania termalnego

Maszynę projektowano z myślą o takich zastosowaniach jak: inspekcja infrastruktury, walka z pożarami, prowadzenie misji poszukiwawczo-ratunkowych czy bezpieczeństwo publiczne. Wśród jego trzech kluczowych zalet producent wymienia: osiągi, bezpieczeństwo danych oraz przystępną cenę.

Siras wyposażony jest w kamerę termalną z matrycą 640 x 512 px i 5-krotnym cyfrowym zoomem. Do tego posiada też działającą w świetle widzialnym kamerę 16 Mpx z aż 128-krotnym zoomem. Oba te sensory spina technologia MSX. Jak wyjaśnia Teledyne FLIR, to unikatowe rozwiązanie, które pozwala nakładać obraz termalny na o wiele bardziej szczegółowe obrazy z kamery działającej w świetle widzialnym.

Inne istotne cechy, na które zwraca uwagę producent, to: wymienne, pojemne akumulatory pozwalające na 31 minut lotu, konstrukcja spełniająca normę pyło- i wodoszczelności IP54, a także radar, który pozwala unikać kolizji drona z otaczającymi go obiektami.

Jeśli chodzi o funkcje bezpieczeństwa, gromadzone przez Sirasa dane nie są przesyłane do chmury, a jedynie zapisywane na karcie SD. Łączność prowadzona jest zaś na dwóch częstotliwościach – 2,4 i 5,8 GHz. Maszyna pozbawiona jest ponadto funkcji geofencingu uniemożliwiającej latanie w zdefiniowanych wcześniej strefach.

Maszyna wejdzie do sprzedaży w IV kwartale bieżącego roku. Jej standardowa cena wynosi 9695 dolarów amerykańskich.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS