wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

DJI prezentuje oprogramowanie fotogrametryczne Terra

Światowy potentat na rynku dronów, firma DJI, stawia coraz większy nacisk na rozwiązania dla geodezji i kartografii. Najnowszym przykładem jest premiera oprogramowania DJI Terra przeznaczonego do planowania misji teledetekcyjnych oraz przetwarzania zdjęć do modeli 3D i ortofotomap.


DJI prezentuje oprogramowanie fotogrametryczne Terra

Software zaprojektowano do współpracy z wirnikowcami z serii DJI Phantom 4.Jego funkcjonalności można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to planowanie nalotów. DJI Terra pozwala łatwo zaplanować zbieranie zdjęć lotniczych przy użyciu jednej z trzech opcji:

 • Area – na podstawie zdefiniowanego przez operatora poligonu,
 • Waypoint – na podstawie zdefiniowanych punktów, które mają być zobrazowane,
 • Obliqe – ten tryb przeznaczony jest do zbierania dla danego obszaru zdjęć ukośnych wykonywanych z różnych kierunków.

Druga grupa narzędzi dotyczy przetwarzania zdjęć lotniczych – na podstawie ich dopasowania oprogramowanie może generować ortofotomozaiki oraz modele 3D. Ciekawą funkcją jest generowanie mozaiki jeszcze w trakcie trwania nalotu, co może okazać się przydatne np. w zastosowaniach związanych z zarządzaniem kryzysowym.

Trzecia grupa funkcjonalności DJI Terra przeznaczona jest do analizy danych. Oprogramowanie pozwala m.in. mierzyć odległości, powierzchnię oraz objętości, a także dodawać adnotacje do danych i dzielić się nimi z pozostałymi członkami zespołu. Aplikacja oferuje ponadto narzędzie inspekcji, które umożliwia szczegółową analizę zdjęć wykorzystanych do wygenerowania modelu. W ocenie producenta może się to przydać np. w inwentaryzacji miejsc wypadków.

Program DJI Terra

– Program jest pomyślany jako rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które pozwala w prosty i wydajny sposób czerpać informacje z danych z dronów oraz wyciągać na ich podstawie wnioski i rekomendacje w szerokim spektrum zastosowań, od rekonstrukcji wypadków i inspekcji infrastruktury, po rolnictwo i modelowanie placu budowy – mówi Sunny Liao, dyrektor w firmie DJI.

Oprogramowanie DJI Terra jest już w sprzedaży. Można je nabyć w wersjach Advanced oraz Pro – ta druga oferuje narzędzia do modelowania 3D. Cena produktu nie została podana do publicznej wiadomości.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS