Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-03-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

DJI prezentuje oprogramowanie fotogrametryczne Terra

Światowy potentat na rynku dronów, firma DJI, stawia coraz większy nacisk na rozwiązania dla geodezji i kartografii. Najnowszym przykładem jest premiera oprogramowania DJI Terra przeznaczonego do planowania misji teledetekcyjnych oraz przetwarzania zdjęć do modeli 3D i ortofotomap.


DJI prezentuje oprogramowanie fotogrametryczne Terra

Software zaprojektowano do współpracy z wirnikowcami z serii DJI Phantom 4.Jego funkcjonalności można podzielić na trzy grupy. Pierwsza to planowanie nalotów. DJI Terra pozwala łatwo zaplanować zbieranie zdjęć lotniczych przy użyciu jednej z trzech opcji:

  • Area – na podstawie zdefiniowanego przez operatora poligonu,
  • Waypoint – na podstawie zdefiniowanych punktów, które mają być zobrazowane,
  • Obliqe – ten tryb przeznaczony jest do zbierania dla danego obszaru zdjęć ukośnych wykonywanych z różnych kierunków.

Druga grupa narzędzi dotyczy przetwarzania zdjęć lotniczych – na podstawie ich dopasowania oprogramowanie może generować ortofotomozaiki oraz modele 3D. Ciekawą funkcją jest generowanie mozaiki jeszcze w trakcie trwania nalotu, co może okazać się przydatne np. w zastosowaniach związanych z zarządzaniem kryzysowym.

Trzecia grupa funkcjonalności DJI Terra przeznaczona jest do analizy danych. Oprogramowanie pozwala m.in. mierzyć odległości, powierzchnię oraz objętości, a także dodawać adnotacje do danych i dzielić się nimi z pozostałymi członkami zespołu. Aplikacja oferuje ponadto narzędzie inspekcji, które umożliwia szczegółową analizę zdjęć wykorzystanych do wygenerowania modelu. W ocenie producenta może się to przydać np. w inwentaryzacji miejsc wypadków.

Program DJI Terra

– Program jest pomyślany jako rozwiązanie typu „wszystko w jednym”, które pozwala w prosty i wydajny sposób czerpać informacje z danych z dronów oraz wyciągać na ich podstawie wnioski i rekomendacje w szerokim spektrum zastosowań, od rekonstrukcji wypadków i inspekcji infrastruktury, po rolnictwo i modelowanie placu budowy – mówi Sunny Liao, dyrektor w firmie DJI.

Oprogramowanie DJI Terra jest już w sprzedaży. Można je nabyć w wersjach Advanced oraz Pro – ta druga oferuje narzędzia do modelowania 3D. Cena produktu nie została podana do publicznej wiadomości.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS