wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-06| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

DJI Mavic 3E wzbogacony o sporo przydatnych funkcji

Popularny wśród geodetów dron DJI Mavic 3E uzyskał właśnie ważną aktualizację firmware’u, która oferuje m.in. opcję lotu Terrain Follow.


DJI Mavic 3E wzbogacony o sporo przydatnych funkcji <br />
fot. TPI/Facebook
fot. TPI/Facebook

Przypomnijmy, że Mavic 3E został zaprezentowany jesienią ubiegłego roku przez chińską firmę DJI. Wirnikowiec ten zaprojektowano jako nowy podstawowy model tej marki do celów fotogrametrycznych. Ma on tym samym zastąpić popularnego w branży geodezyjnej Phantoma IV.

W najnowszej aktualizacji firmware’u znajdziemy kilka nowości, które zwiększą możliwości wykorzystania Mavica 3E w zastosowaniach geodezyjnych i kartograficznych. Wśród nich jest chociażby funkcja Terrain Follow, która pozwala na utrzymanie stałej wysokości maszyny nad poziomem gruntu. Jest to szczególnie przydatne przy prowadzeniu nalotów nad obszarem o urozmaiconej rzeźbie. Najnowsza aktualizacja firmware’u pozwala na korzystanie z tej funkcji w Mavicu 3E w misjach typu Smart Oblique (do pozyskiwania zdjęć ukośnych) oraz Linear (loty na obiektami liniowymi). Jej działanie może bazować zarówno na wskazanym przez użytkownika numerycznym modelu pokrycia terenu (DSM Follow), jak i na pomiarach wykonywanych przez sensory otoczenia wbudowane w maszynę (Real-Time Follow).

Ale nowości w tej aktualizacji jest więcej. To chociażby:

 • funkcja POI pozwalająca krążyć wokół zadanego punktu,
 • możliwość manualnego definiowania kąta ustawienia kamery do celów mapowania,
 • możliwość określenia bezpiecznej wysokości startu (Safe Takeoff Altitude),
 • możliwość wykonywania misji pozyskiwania zdjęć na podstawie obszaru zaznaczonego na mapie,
 • opcja wykorzystania funkcji Real-Time Follow na wysokości od 30 metrów (zamiast dotychczasowych 80).

Szczegóły

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Anna Wardziak
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS