Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2023-03-06| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

DJI Mavic 3E wzbogacony o sporo przydatnych funkcji

Popularny wśród geodetów dron DJI Mavic 3E uzyskał właśnie ważną aktualizację firmware’u, która oferuje m.in. opcję lotu Terrain Follow.


DJI Mavic 3E wzbogacony o sporo przydatnych funkcji <br />
fot. TPI/Facebook
fot. TPI/Facebook

Przypomnijmy, że Mavic 3E został zaprezentowany jesienią ubiegłego roku przez chińską firmę DJI. Wirnikowiec ten zaprojektowano jako nowy podstawowy model tej marki do celów fotogrametrycznych. Ma on tym samym zastąpić popularnego w branży geodezyjnej Phantoma IV.

W najnowszej aktualizacji firmware’u znajdziemy kilka nowości, które zwiększą możliwości wykorzystania Mavica 3E w zastosowaniach geodezyjnych i kartograficznych. Wśród nich jest chociażby funkcja Terrain Follow, która pozwala na utrzymanie stałej wysokości maszyny nad poziomem gruntu. Jest to szczególnie przydatne przy prowadzeniu nalotów nad obszarem o urozmaiconej rzeźbie. Najnowsza aktualizacja firmware’u pozwala na korzystanie z tej funkcji w Mavicu 3E w misjach typu Smart Oblique (do pozyskiwania zdjęć ukośnych) oraz Linear (loty na obiektami liniowymi). Jej działanie może bazować zarówno na wskazanym przez użytkownika numerycznym modelu pokrycia terenu (DSM Follow), jak i na pomiarach wykonywanych przez sensory otoczenia wbudowane w maszynę (Real-Time Follow).

Ale nowości w tej aktualizacji jest więcej. To chociażby:

  • funkcja POI pozwalająca krążyć wokół zadanego punktu,
  • możliwość manualnego definiowania kąta ustawienia kamery do celów mapowania,
  • możliwość określenia bezpiecznej wysokości startu (Safe Takeoff Altitude),
  • możliwość wykonywania misji pozyskiwania zdjęć na podstawie obszaru zaznaczonego na mapie,
  • opcja wykorzystania funkcji Real-Time Follow na wysokości od 30 metrów (zamiast dotychczasowych 80).

Szczegóły

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Formy rachunkowe i biografia prof. Hausbrandta
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS