Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-10-24| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Wszechstronny i intuicyjny: Leica prezentuje nowy odbiornik GNSS dla budowlańców

W swoim nowym precyzyjnym odbiorniku satelitarnym iCON gps 160 szwajcarska firma Leica Geosystems postawiła nacisk na prostotę obsługi oraz możliwość wykorzystania instrumentu w wielu różnorodnych zastosowaniach na placu budowy.


Wszechstronny i intuicyjny: Leica prezentuje nowy odbiornik GNSS dla budowlańców

Ten odbiornik GNSS-RTK zaprezentowano podczas międzynarodowych targów budowlanych Bauma 2022 (Monachium 24-30 października). Model iCON gps 160 jest bardziej rozbudowaną wersją popularnego iCON gps 60. Zdaniem producenta sprawdzi się on np. w kontroli nachyleń, wykopów oraz nasypów, a także w tyczeniu punktów i linii oraz w podstawowych aplikacjach sterowania maszynami budowlanymi. Sprzęt może być wykorzystywany zarówno jako stacja bazowa, jak i odbiornik ruchomy (rover).

Projektując iCON gps 160, Leica kładła nacisk na intuicyjność obsługi. Tę ma zwiększać m.in. możliwość sterowania urządzeniem z poziomu wbudowanego kolorowego i dotykowego wyświetlacza. Producent zadbał ponadto o intuicyjny interfejs oraz inteligentne opcje szybkiej konfiguracji. Opcjonalnie odbiornik może być wyposażony w sensory IMU kompensujące wychylenie tyczki.

Wśród zalet tego modelu Leica wymienia też niewielkie wymiary oraz wagę odbiornika, a także rozbudowane opcje bezprzewodowej komunikacji.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: Leica Geosystems, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS