Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-01| GNSS, Geodezja, Sprzęt

ComNav N2 Palm: sporo funkcji w kompaktowej obudowie

W 10. rocznicę powstania chińska firma ComNav Technology wzbogaciła swoją ofertę o geodezyjny odbiornik satelitarny N2 Palm. Producent zachwala w nim połączenie wielu funkcji pomiarowych w lekkiej i niewielkiej odbudowie.


ComNav N2 Palm: sporo funkcji w kompaktowej obudowie

Urządzenie waży 0,72 kg, a więc mniej więcej tyle co piłka do koszykówki. Grubość obudowy udało się z kolei zredukować do 48 mm.

Sercem instrumentu jest moduł odbiorczy SinoGNSS K8, który na aż 1580 kanałach śledzi wszystkie obecne i planowane sygnały systemów nawigacyjnych GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou (zarówno II, jak i III generacji), QZSS oraz SBAS. Producent zapewnia jednocześnie, że sprzęt dobrze radzi sobie z pomiarem przy ograniczonej widoczności nieba – np. pod drzewami czy wśród wysokiej zabudowy.

W odbiorniku zamontowano ponadto pochyłomierz kompensujący wychylenie tyczki do 60 stopni. Dzięki temu, że bazuje on na inercyjnej jednostce pomiarowej (IMU), jest on odporny na zakłócenia pola elektromagnetycznego oraz nie wymaga kalibracji – wystarczy około 10-sekundowa inicjalizacja. Według zapewnień producenta dokładność kompensacji w N2 jest nie gorsza niż 2,5 cm.

W instrumencie znajdziemy również radio nadawczo-odbiorcze, którego zasięg pracy sięga 15 km. Dzięki niemu N2 można wykorzystać zarówno jako odbiornik ruchomy, jak i bazowy.

Kolejna zaleta odbiornika to wg producenta pojemne akumulatory, które pozwalają nawet na 20 godzin pomiarów. Ich ładowanie zajmuje z kolei około 5 godzin, a dzięki portowi USB-C można do tego celu wykorzystać np. power bank.

Jak na odbiornik geodezyjny przystało, N2 oferuje też wytrzymałą i szczelną obudowę. Jest ona odporna na pył i wilgoć zgodnie z normą IP67, a także na temperatury w zakresie od –35°C do 65°C.

Odbiornik pozwala także na bezprzewodową wymianę danych w technologiach Bluetooth 5.0 oraz NFC.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS