wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-01| GNSS, Geodezja, Sprzęt

ComNav N2 Palm: sporo funkcji w kompaktowej obudowie

W 10. rocznicę powstania chińska firma ComNav Technology wzbogaciła swoją ofertę o geodezyjny odbiornik satelitarny N2 Palm. Producent zachwala w nim połączenie wielu funkcji pomiarowych w lekkiej i niewielkiej odbudowie.


ComNav N2 Palm: sporo funkcji w kompaktowej obudowie

Urządzenie waży 0,72 kg, a więc mniej więcej tyle co piłka do koszykówki. Grubość obudowy udało się z kolei zredukować do 48 mm.

Sercem instrumentu jest moduł odbiorczy SinoGNSS K8, który na aż 1580 kanałach śledzi wszystkie obecne i planowane sygnały systemów nawigacyjnych GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou (zarówno II, jak i III generacji), QZSS oraz SBAS. Producent zapewnia jednocześnie, że sprzęt dobrze radzi sobie z pomiarem przy ograniczonej widoczności nieba – np. pod drzewami czy wśród wysokiej zabudowy.

W odbiorniku zamontowano ponadto pochyłomierz kompensujący wychylenie tyczki do 60 stopni. Dzięki temu, że bazuje on na inercyjnej jednostce pomiarowej (IMU), jest on odporny na zakłócenia pola elektromagnetycznego oraz nie wymaga kalibracji – wystarczy około 10-sekundowa inicjalizacja. Według zapewnień producenta dokładność kompensacji w N2 jest nie gorsza niż 2,5 cm.

W instrumencie znajdziemy również radio nadawczo-odbiorcze, którego zasięg pracy sięga 15 km. Dzięki niemu N2 można wykorzystać zarówno jako odbiornik ruchomy, jak i bazowy.

Kolejna zaleta odbiornika to wg producenta pojemne akumulatory, które pozwalają nawet na 20 godzin pomiarów. Ich ładowanie zajmuje z kolei około 5 godzin, a dzięki portowi USB-C można do tego celu wykorzystać np. power bank.

Jak na odbiornik geodezyjny przystało, N2 oferuje też wytrzymałą i szczelną obudowę. Jest ona odporna na pył i wilgoć zgodnie z normą IP67, a także na temperatury w zakresie od –35°C do 65°C.

Odbiornik pozwala także na bezprzewodową wymianę danych w technologiach Bluetooth 5.0 oraz NFC.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pomiary geodezyjne uskoku San Andreas
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS