wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-14| GNSS, GIS, Sprzęt

Trimble TDC650: poręczny i precyzyjny odbiornik dla GIS i kartografii

Połączenie mocnego procesora, kompaktowych wymiarów i elastyczności pozycjonowania – tak amerykańska firma Trimble zachwala odbiornik TDC650, swoją najnowszą propozycję dla branży kartograficznej oraz GIS-owej.


Trimble TDC650: poręczny i precyzyjny odbiornik dla GIS i kartografii

TDC650 to połączenie wytrzymałego smartfona z Androidem oraz dołączanej precyzyjnej anteny satelitarnej umożliwiającej wykonywanie dokładnych pomiarów nawet przy gorszej widoczności nieba. Przy wymiarach 30,6 x 12,2 x 4,7 cm urządzenie waży 790 g, spełnia ponadto wojskową normę odporności MIL-STD-810G oraz popularny standard pyło- i wodoszczelności IP67.

Producent zwraca w odbiorniku uwagę na elastyczność prowadzenia pomiarów. W zależności od potrzeb i budżetu pozycję możemy wyznaczać z dokładnością od metrowej do centymetrowej. Instrument jest bowiem kompatybilny z korektami DGNSS, RTK czy RTX. Na 240 kanałach śledzi systemy: GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, QZSS oraz SBAS. Elastyczność wykorzystania odbiornika w pomiarach dodatkowo zwiększa możliwość instalowania różnych aplikacji polowych, w tym Trimble TerraFlex/Penmap/Access, Esri ArcGIS Field Maps czy innych programów kompatybilnych z Androidem.

Do listy zalet TDC650 firma Trimble dopisuje ponadto mocny procesor Qualcomm 2,2 GHz oraz możliwość zapisu nawet 64 GB danych. Producent zwraca też uwagę na duży 6-calowy ekran, 8 godzin pracy na jednym ładowaniu czy rozbudowane opcje wymiany danych (w tym przez wi-fi, 4G LTE czy Bluetooth).


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS