wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-03-31| GNSS, Sprzęt

CHC wprowadza na rynek odbiornik GNSS i83 IMU-RTK

Chińska firma CHC Navigation przedstawiła nowy odbiornik satelitarny i83 IMU-RTK, który może pracować w terenie nawet 18 godzin.


CHC wprowadza na rynek odbiornik GNSS i83 IMU-RTK
CHC wprowadza na rynek odbiornik GNSS i83 IMU-RTK <br />
Pomiar w pochyleniu
Pomiar w pochyleniu

Odbiornik i83 jest wyposażony w 1408-kanałową, wielozakresową płytę GNSS, niewymagający kalibracji sensor IMU oraz technologię iStar, która zapewnia skrócenie o nawet 40% czasu oczekiwania na poprawkę RTK w trudnych warunkach pomiarowych.

– Odbiornik i83 łączy w sobie technologie GNSS i IMU w jednym urządzeniu, zapewniając optymalną automatyczną kompensację pochylenia tyczki, która nie wymaga kalibracji i jest całkowicie odporna na zakłócenia magnetyczne. Operatorzy mogą skupić się tylko na pomiarach i nie muszą już ustawiać tyczki w pionie – powiedziała Rachel Wang, kierownik produktu w Dziale Geodezji i Inżynierii CHC Navigation. – Ponadto zaprojektowaliśmy kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, na którym użytkownicy mogą w jasny i intuicyjny sposób uzyskać informacje o stanie odbiornika GNSS, aby w pełni kontrolować swoją pracę – dodała.

Dzięki inteligentnej antenie urządzenie osiąga centymetrową precyzję w kilka sekund i utrzymuje dokładność nawet w trudnych warunkach – zapewnia producent. Zwiększa ona wydajność śledzenia sygnałów GNSS nawet o 30% i zapewnia dokładne, wysokiej jakości pozycjonowanie przy wykorzystaniu konstelacji GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo i QZSS.

Jednostka IMU automatycznie kompensuje pochylenie tyczki, co wg producenta zwiększa wydajność prac nawet o 30% w stosunku do konwencjonalnych metod pomiaru GNSS RTK. Natomiast moduł inercyjny o częstotliwości 20 Hz pozwala uzyskać dokładność pomiaru w zakresie do 30 stopni nachylenia tyczki.

Zintegrowane moduły wi-fi, Bluetooth i NFC zapewniają bezproblemowe połączenie z kontrolerami lub tabletami. Wbudowane modemy 4G i UHF umożliwiają zaś transmisję korekt zarówno drogą radiową, jak i przez sieci komórkowe.

Model i83 może pracować nawet 18 godzin bez ładowania w trybie RTK lub ponad 8 godzin jako stacja bazowa RTK. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w urządzeniu układu elektronicznego SoC (system-on-chip) o bardzo niskim poborze mocy.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

PH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS