Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2020-09-14| GNSS, Geodezja, Sprzęt

CHC prezentuje i73 - kieszonkowy odbiornik IMU-RTK

Oferta szanghajskiej firmy CHC Navigation wzbogaciła się o geodezyjne odbiorniki satelitarne i73 oraz iBASE. Pierwszy oferuje pochyłomierz bazujący na jednostce IMU, a drugi zaprojektowano przede wszystkim z myślą o pracy w trybie bazy.


CHC prezentuje i73 - kieszonkowy odbiornik IMU-RTK <br />
CHC i73
CHC i73
CHC prezentuje i73 - kieszonkowy odbiornik IMU-RTK <br />
CHC i73 oraz CHC iBASE
CHC i73 oraz CHC iBASE

CHC i73 to już kolejny model tej marki CHC wyposażony w inercyjny pochyłomierz, który pozwala kompensować wychylenie tyczki bez kalibracji oraz mimo zakłóceń pola elektromagnetycznego. Co go wyróżnia na tle starszego i90? W ocenie producenta to przede wszystkim kompaktowość. Jest on mniejszy od poprzednika i waży tylko 730 g, co czyni go jednym z najlżejszych tego typu zestawów na rynku. Mimo niewielkich wymiarów i73 posiada pojemne akumulatory pozwalające nawet na 15 godzin pomiarów. Urządzenie może korzystać z korekt transmitowanych zarówno przez sieć komórkową, jak i przez radio.

Ta druga cecha jest istotna w świetle drugiej nowości, czyli odbiornika CHC iBASE. Urządzenie to przeznaczone jest przede wszystkim do pracy w trybie odbiornika bazowego, choć można go wykorzystywać również jako rover. Dzięki wbudowanemu radiomodemowi o mocy 5 W transmituje on korekty RTK na dystansie do 8 km. W ocenie producenta na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia go przede wszystkim kompaktowość. Urządzenie pracuje bowiem bez zewnętrznych kabli, anten, akumulatorów czy radia.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2020] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama