wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-12-15| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Trimble R750: wszechstronny odbiornik bazowy

Oferta amerykańskiej firmy Trimble poszerzyła się o odbiornik bazowy R750. Producent zwraca w nim uwagę m.in. na możliwość zdalnej konfiguracji.


Trimble R750: wszechstronny odbiornik bazowy

R750 to odbiornik modułowy, działa zatem z zewnętrzną anteną GNSS. W ocenie Trimble’a znajdzie on zastosowanie w wielu branżach. Nadawane przez niego korekty RTK można wykorzystać chociażby w geodezji, rolnictwie, budownictwie czy monitoringu.

Odbiornik śledzi wszystkie dostępne sygnały nawigacji satelitarnej. R750 wyposażono ponadto w technologię ProPoint, która – jak promuje ją producent – oferuje wysoką dokładność i wiarygodność pracy nawet w trudnych warunkach pomiarowych, np. w „miejskich kanionach” czy pod gęstą roślinnością.

Kluczową zaletą instrumentu jest wbudowany moduł 4G LTE, dzięki któremu korekty RTK dostępne są wszędzie tam, gdzie dochodzi sygnał telefonii komórkowej. Pozwala on także na zdalne zarządzanie stacją bazową oraz przesyłanie przez internet zdefiniowanych przez użytkownika powiadomień czy alertów. Rozwiązanie to może okazać się przydatne chociażby w monitoringu. W połączeniu z oprogramowaniem Trimble 4D odbiornik przesyła bowiem z wysoką częstotliwością wyniki pomiarów 3D, które mogą być wykorzystane do analizy przemieszczeń oraz generowania ostrzeżeń, gdy przekroczone zostaną dopuszczalne wartości.

– R750 oferuje znacznie lepsze śledzenie satelitów i łączność, zapewniając jednocześnie udoskonalone wrażenia z użytkowania – powiedział Scott Crozier, wiceprezes Trimble Construction Field Solutions. – Możliwość zdalnego zarządzania stacją bazową i otrzymywania powiadomień o stanie urządzenia podczas w biurze ogranicza przestoje i potrzebę dojazdu w teren. Nowy Trimble R750 to przełom, szczególnie dla tych użytkowników, którzy zarządzają stacjami bazowymi w odległych lokalizacjach – podkreśla.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2021] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS