wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-21| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble DA2: nowy odbiornik dla usługi Catalyst

Na potrzeby swojej unikatowej usługi Catalyst amerykańska firma Trimble przygotowała odbiornik satelitarny DA2.


Trimble DA2: nowy odbiornik dla usługi Catalyst
Trimble DA2: nowy odbiornik dla usługi Catalyst

Przypomnijmy, że Trimble Catalyst to zaprezentowane w 2016 r. rozwiązanie promowane hasłem „pozycjonowanie jako usługa”. Pozwala ono na pomiar nawet z centymetrową dokładnością przy użyciu niemal dowolnego urządzenia mobilnego. By było to możliwie, niezbędne są trzy elementy: podłączenie niewielkiej anteny GNSS, zainstalowanie kompatybilnej mobilnej aplikacji, a także wykupienie odpowiedniego abonamentu.

Jeśli chodzi o wspomnianą antenę, dotychczas jedynym dostępnym rozwiązaniem był model DA1. Teraz oprócz niego Trimble oferuje również odbiornik z wbudowaną anteną DA2. Urządzenie wyróżnia silnik pozycjonowania ProPoint, dotychczas znany z odbiorników Trimble R12 oraz R12i. Względem DA1 oferuje on krótszy czas inicjalizacji precyzyjnego pomiaru oraz wyższą dokładność wyznaczania pozycji przy gorszej widoczności nieba – np. pod drzewami czy między wysokimi budynkami.

Istotną nowością w DA2 jest ponadto możliwość połączenia się przez Bluetooth z systemem operacyjnym Apple iOS, a nie tylko Android. Znacznie poszerza to wybór urządzeń i aplikacji kompatybilnych z Catalyst.

Odbiornik DA2 wejdzie do sprzedaży w IV kwartale br.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2021] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
jaki koszt takiej anteny? jak w temacie.
odpowiedz zgłoś
Koszt Cenę można znaleźć na stronie polskiego dystrybutora: trimblecatalyst.pl
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS