wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-11-06| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Trimble R12: pewny pomiar nawet w trudnych warunkach

Oferta geodezyjnych odbiorników satelitarnych firmy Trimble rozszerzyła się o model R12. Wyróżnia go przede wszystkim nowa technologia ProPoint.


Trimble R12: pewny pomiar nawet w trudnych warunkach

Jak zapewnia producent, ProPoint ma wprowadzić nową jakość pracy w miejscach, gdzie dotychczas sprzęt GNSS kiepsko sobie radził, np. w lesie czy w „miejskich kanionach”. Technologia ta bazuje na elastycznym zarządzaniu sygnałami satelitarnymi nadawanymi w ramach różnych systemów nawigacji satelitarnej, co pozwala łagodzić negatywne skutku degradacji sygnału.

Jak to się przekłada na praktykę? By poznać odpowiedź na to pytanie, Trimble porównał funkcjonowanie R12 i starszego modelu R10-2. Mierząc w pobliżu oraz pod drzewami, a także wśród budynków, nowszy odbiornik radził sobie o 30% lepiej pod względem precyzji i wiarygodności pomiaru oraz czasu oczekiwania na osiągnięcie geodezyjnej dokładności.

Oprócz technologii ProPoint R12 oferuje m.in.: korzystanie z satelitarnych korekt Trimble RTX (w tym funkcję xFill do podtrzymywania centymetrowej dokładności pomiaru RTK), pracę na 672 kanałach, kompensację wychylenia tyczki czy 2-watowy radiomodem.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
a po co komuś imu jak i tak nie będzie fixa w trudnych warunkach? w dobie klikania "enter" przez geodetów zapominamy o tym co jest najważniejsze w odbiorniku czyli wiarygodny pomiar w każdych warunkach, nawet tych trudnych - reszta to dodatki ułatwiające pracę

jak chinczyk To teraz będą jaja, trimble zrobił gps ze pracuje jak ruide i podobnie w super cenie, na pewno powyżej 50k. Testy testy testy, tylko czemu nie ma imu jak gs18T ???

Ciekawy jestem ceny, ale jaj znam życie, Kraków zapewni nam wrażenia

Jak będzie można mierzyć faktycznie w trudnych warunkach gdzie inne odbiorniki nie dają rady lub mierzą z błędami to trzeba będzie go sprawdzić w terenie

4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Uber "naprawia" GPS w miastach
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS