Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-06-17| Sprzęt

Premiera Ruide Comet R8i

Pomimo niezwykle smukłej obudowy pozwala na sprawną i wydajną pracę – zachwala nowy odbiornik GNSS Ruide Comet R8i jego krajowy dystrybutor, firma Art-Geo.


Premiera Ruide Comet R8i

Dzięki zastosowaniu anteny typu 3D udało się osiągnąć relatywnie niewielkie wymiary instrumentu: 6 x 6 x 19 cm. Jak jednak zapewnia firma Art-Geo, nie rzutuje to negatywnie na możliwości pomiarowego tego odbiornika czy jego odporność na upadki, uderzenia czy pył oraz wilgoć (spełnia normę IP67). Jednocześnie urządzenie oferuje sporą pojemność baterii – 10 200 mAh. Jego waga to z kolei 676 g.

Na 401 kanałach odbiornik śledzi wszystkie dostępne systemy GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, SBAS) oraz sygnały nawigacyjne. Deklarowana dokładność pomiaru w trybie RTK/RTN to 8 mm + 1 ppm w poziomie oraz 15 mm + 1 ppm w pionie (RMS).

Dzięki wbudowanemu radiomodemowi odbiornik posiada funkcję routera. Może zatem pobierać poprawki RTK przez internet z sieci stacji referencyjnych (np. RtkNet, ASG-EUPOS), a następnie retransmitować je w czasie rzeczywistym do pozostałych odbiorników pracujących w trybie RTK. Dzięki temu poprawki mogą dotrzeć również do tych odbiorników, które są poza zasięgiem sieci komórkowej.

Ruide Comet R8i wyposażono też w narzędzie tzw. web-serwera, dzięki któremu odbiornik można zdalnie kontrolować i konfigurować przez wi-fi, np. z komputera czy tabletu.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS