wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-06-17| Sprzęt

Premiera Ruide Comet R8i

Pomimo niezwykle smukłej obudowy pozwala na sprawną i wydajną pracę – zachwala nowy odbiornik GNSS Ruide Comet R8i jego krajowy dystrybutor, firma Art-Geo.


Premiera Ruide Comet R8i

Dzięki zastosowaniu anteny typu 3D udało się osiągnąć relatywnie niewielkie wymiary instrumentu: 6 x 6 x 19 cm. Jak jednak zapewnia firma Art-Geo, nie rzutuje to negatywnie na możliwości pomiarowego tego odbiornika czy jego odporność na upadki, uderzenia czy pył oraz wilgoć (spełnia normę IP67). Jednocześnie urządzenie oferuje sporą pojemność baterii – 10 200 mAh. Jego waga to z kolei 676 g.

Na 401 kanałach odbiornik śledzi wszystkie dostępne systemy GNSS (GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, SBAS) oraz sygnały nawigacyjne. Deklarowana dokładność pomiaru w trybie RTK/RTN to 8 mm + 1 ppm w poziomie oraz 15 mm + 1 ppm w pionie (RMS).

Dzięki wbudowanemu radiomodemowi odbiornik posiada funkcję routera. Może zatem pobierać poprawki RTK przez internet z sieci stacji referencyjnych (np. RtkNet, ASG-EUPOS), a następnie retransmitować je w czasie rzeczywistym do pozostałych odbiorników pracujących w trybie RTK. Dzięki temu poprawki mogą dotrzeć również do tych odbiorników, które są poza zasięgiem sieci komórkowej.

Ruide Comet R8i wyposażono też w narzędzie tzw. web-serwera, dzięki któremu odbiornik można zdalnie kontrolować i konfigurować przez wi-fi, np. z komputera czy tabletu.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt