wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wpływ aplikacji lokalizacyjnych na korki
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-22| Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble TDC600: pancerny smartfon dla GIS-u

Oferta amerykańskiej firmy Trimble wzbogaciła się o wytrzymały i kompaktowy smartfon TDC600. W ocenie producenta sprawdzi się zarówno do zbierania danych na potrzeby systemów GIS, jak i w inspekcjach terenowych.


Trimble TDC600: pancerny smartfon dla GIS-u

Na liście kluczowych zalet TDC600 Trimble wymienia: system operacyjny Android 8.0, kontrastowy wyświetlacz o przekątnej 6 cali, mocny procesor 2,2 GHz, 4 GB pamięci oraz pojemną baterię pozwalający na całodzienną pracę. Urządzenie można przy tym użytkować jak zwykły smartfon, a więc wykonywać telefony, wysyłać SMS-y, korzystać z internetu oraz bezprzewodowo przesyłać dane przez wi-fi, sieci LTE 4G czy Bluetooth 4.1.

Podobnie jak inne polowe urządzenia Trimble’a, smartfon TDC600 oferuje wytrzymałą i szczelną obudowę spełniającą wojskową normę MIL-STD-810G. Udało się przy tym zachować niewielką wagę i grubość urządzenia.

Choć smartfon wyposażony jest w odbiornik GNSS o metrowej dokładności, dzięki usłudze Trimble Catalyst może wykonywać pomiary z błędem decymetrowym lub nawet centymetrowym – należy w tym celu kupić odpowiedni abonament oraz specjalną niewielką antenę. TDC600 można z powodzeniem wykorzystywać również jako rejestrator do zewnętrznych precyzyjnych odbiorników GNSS, takich jak Trimble R1 czy R2.

Dzięki systemowi Android smartfon jest kompatybilny nie tylko z aplikacjami pomiarowymi Trimble’a (TerraFlex czy Penmap), ale także programami zewnętrznych dostawców, np. Esri Collector for ArcGIS.

Trimble TDC600 ma wejść do sprzedaży w czerwcu br.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt