wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2019-05-22| Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble TDC600: pancerny smartfon dla GIS-u

Oferta amerykańskiej firmy Trimble wzbogaciła się o wytrzymały i kompaktowy smartfon TDC600. W ocenie producenta sprawdzi się zarówno do zbierania danych na potrzeby systemów GIS, jak i w inspekcjach terenowych.


Trimble TDC600: pancerny smartfon dla GIS-u

Na liście kluczowych zalet TDC600 Trimble wymienia: system operacyjny Android 8.0, kontrastowy wyświetlacz o przekątnej 6 cali, mocny procesor 2,2 GHz, 4 GB pamięci oraz pojemną baterię pozwalający na całodzienną pracę. Urządzenie można przy tym użytkować jak zwykły smartfon, a więc wykonywać telefony, wysyłać SMS-y, korzystać z internetu oraz bezprzewodowo przesyłać dane przez wi-fi, sieci LTE 4G czy Bluetooth 4.1.

Podobnie jak inne polowe urządzenia Trimble’a, smartfon TDC600 oferuje wytrzymałą i szczelną obudowę spełniającą wojskową normę MIL-STD-810G. Udało się przy tym zachować niewielką wagę i grubość urządzenia.

Choć smartfon wyposażony jest w odbiornik GNSS o metrowej dokładności, dzięki usłudze Trimble Catalyst może wykonywać pomiary z błędem decymetrowym lub nawet centymetrowym – należy w tym celu kupić odpowiedni abonament oraz specjalną niewielką antenę. TDC600 można z powodzeniem wykorzystywać również jako rejestrator do zewnętrznych precyzyjnych odbiorników GNSS, takich jak Trimble R1 czy R2.

Dzięki systemowi Android smartfon jest kompatybilny nie tylko z aplikacjami pomiarowymi Trimble’a (TerraFlex czy Penmap), ale także programami zewnętrznych dostawców, np. Esri Collector for ArcGIS.

Trimble TDC600 ma wejść do sprzedaży w czerwcu br.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS