wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Bolesławiec w 3D
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-05-22| Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble TDC600: pancerny smartfon dla GIS-u

Oferta amerykańskiej firmy Trimble wzbogaciła się o wytrzymały i kompaktowy smartfon TDC600. W ocenie producenta sprawdzi się zarówno do zbierania danych na potrzeby systemów GIS, jak i w inspekcjach terenowych.


Trimble TDC600: pancerny smartfon dla GIS-u

Na liście kluczowych zalet TDC600 Trimble wymienia: system operacyjny Android 8.0, kontrastowy wyświetlacz o przekątnej 6 cali, mocny procesor 2,2 GHz, 4 GB pamięci oraz pojemną baterię pozwalający na całodzienną pracę. Urządzenie można przy tym użytkować jak zwykły smartfon, a więc wykonywać telefony, wysyłać SMS-y, korzystać z internetu oraz bezprzewodowo przesyłać dane przez wi-fi, sieci LTE 4G czy Bluetooth 4.1.

Podobnie jak inne polowe urządzenia Trimble’a, smartfon TDC600 oferuje wytrzymałą i szczelną obudowę spełniającą wojskową normę MIL-STD-810G. Udało się przy tym zachować niewielką wagę i grubość urządzenia.

Choć smartfon wyposażony jest w odbiornik GNSS o metrowej dokładności, dzięki usłudze Trimble Catalyst może wykonywać pomiary z błędem decymetrowym lub nawet centymetrowym – należy w tym celu kupić odpowiedni abonament oraz specjalną niewielką antenę. TDC600 można z powodzeniem wykorzystywać również jako rejestrator do zewnętrznych precyzyjnych odbiorników GNSS, takich jak Trimble R1 czy R2.

Dzięki systemowi Android smartfon jest kompatybilny nie tylko z aplikacjami pomiarowymi Trimble’a (TerraFlex czy Penmap), ale także programami zewnętrznych dostawców, np. Esri Collector for ArcGIS.

Trimble TDC600 ma wejść do sprzedaży w czerwcu br.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl



zobacz też:



reklama
reklama





© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt