wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Skaning lotniczy Nysy
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

DodatkiNAWI

powrót

NAWI 2019

NAWI 2019

Kto stoi, ten się cofa

Jak wynika z II raportu sprzętowego miesięcznika GEODETA (3/2019), już 92% geodetów w Polsce posiada odbiornik GNSS-RTK. Mogłoby się więc wydawać, że zainteresowanie zakupem tych urządzeń będzie w naszym kraju niewielkie. Rozmowy z dystrybutorami wskazują jednak, że jest całkiem inaczej. Dlaczego?

Powodów jest kilka. Po pierwsze, wzrost popytu na prace geodezyjne sprawia, że sporo firm inwestuje w dodatkowy sprzęt pomiarowy. Po drugie, z racji spadających cen coraz częściej na odbiornik RTK decydują się użytkownicy spoza branży geodezyjnej. I wreszcie po trzecie: w ostatnich latach dokonuje się tak duży postęp technologiczny, że nowy odbiornik oferuje nieporównanie większe możliwości pomiaru niż sprzęt sprzed raptem kilku lat!

Śledzenie wszystkich obecnych i przyszłych sygnałów GNSS (w tym poszczególnych kanałów), wbudowany pochyłomierz, korzystanie z satelitarnych korekt PPP, modem komórkowy nowej generacji, webserver, odporność na zakłócanie, niewielka waga i wymiary, oprogramowanie pozwalające na pracę w chmurze – to tylko wybrane elementy wyróżniające dziś nowoczesny odbiornik.

Może zatem najwyższa pora, by wymienić stary instrument? Jeśli się na to zdecydujemy, wybór mamy szeroki jak nigdy wcześniej. Oferta krajowych dystrybutorów w zakresie odbiorników RTK składa się już z 94 serii (z czego 28 to nowości). Z kolei odbiorników klasy GIS i rejestratorów uzbierało się 83 (w tym 24 nowości), a stacji referencyjnych – 29 (w tym 11 nowości).

To satelitarne bogactwo sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie!

Spis treści

Pobierz NAWI w formie interaktywnego flipbooka lub pliku PDF.

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze dodatek_editionreklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt