Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Dodatki (do bezpłatnego pobrania)


W sekcji znajdziecie Państwo dodatki tematyczne, które są do bezpłatnego pobrania.


NAWI

archiwum wydań dodatku

NAWI 2019

NAWI 2019

Kto stoi, ten się cofa

Jak wynika z II raportu sprzętowego miesięcznika GEODETA (3/2019), już 92% geodetów w Polsce posiada odbiornik GNSS-RTK. Mogłoby się więc wydawać, że zainteresowanie zakupem tych urządzeń będzie w naszym kraju niewielkie. Rozmowy z dystrybutorami wskazują jednak, że jest całkiem inaczej. Dlaczego?

Powodów jest kilka. Po pierwsze, wzrost popytu na prace geodezyjne sprawia, że sporo firm inwestuje w dodatkowy sprzęt pomiarowy. Po drugie, z racji spadających cen coraz częściej na odbiornik RTK decydują się użytkownicy spoza branży geodezyjnej. I wreszcie po trzecie: w ostatnich latach dokonuje się tak duży postęp technologiczny, że nowy odbiornik oferuje nieporównanie większe możliwości pomiaru niż sprzęt sprzed raptem kilku lat!

Śledzenie wszystkich obecnych i przyszłych sygnałów GNSS (w tym poszczególnych kanałów), wbudowany pochyłomierz, korzystanie z satelitarnych korekt PPP, modem komórkowy nowej generacji, webserver, odporność na zakłócanie, niewielka waga i wymiary, oprogramowanie pozwalające na pracę w chmurze – to tylko wybrane elementy wyróżniające dziś nowoczesny odbiornik.

Może zatem najwyższa pora, by wymienić stary instrument? Jeśli się na to zdecydujemy, wybór mamy szeroki jak nigdy wcześniej. Oferta krajowych dystrybutorów w zakresie odbiorników RTK składa się już z 94 serii (z czego 28 to nowości). Z kolei odbiorników klasy GIS i rejestratorów uzbierało się 83 (w tym 24 nowości), a stacji referencyjnych – 29 (w tym 11 nowości).

To satelitarne bogactwo sprawia, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie!

Spis treści

Pobierz NAWI w formie interaktywnego flipbooka lub pliku PDF.

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS