Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

SatLab: szwedzka jakość w polskiej cenie


Marka z klasą

Rozwój SatLab Global to nie tylko ekspansja na nowe rynki (marka jest już obecna w ponad 55 krajach) i kolejne biura przedstawicielskie, ale także stale uzupełniane portfolio urządzeń pomiarowych obejmujące m.in. odbiorniki RTK, tachimetry, instrumenty optyczne, skanery laserowe, drony oraz kontrolery.

Bogata oferta GNSS

Wszystkie oferowane przez SatLab odbiorniki RTK (SL800, SL700, SL900, SLC, SLX1NG) bazują na 555-kanałowej płycie Novatel OEM 729. Są to instrumenty 3-częstotliwościowe odbierające sygnały GPS, GLONASS, Galileo, BeiDou, SBAS, QZSS oraz Navic. Każdy z nich zapewnia taką sama dokładność wykonywanych pomiarów. Bardziej zaawansowane modele (SL700 i SL900) posiadają wbudowane radio nadawczo-odbiorcze UHF, a SL900 dodatkowo pochyłomierz.

Odbiorniki RTK SatLab pracują z częstotliwością 5 Hz oraz ze wszystkimi konstelacjami (możemy korzystać np. z czterosystemowych poprawek RTN z ASG-EUPOS). Daje to 5 pomiarów na sekundę oraz stabilność utrzymania rozwiązania typu fixed podczas przemieszczania się pomiędzy pomiarami, nawet w trudnych warunkach terenowych.

Instrumenty te dostępne są z kontrolerami wyposażonymi w systemy Windows Mobile, Android lub Windows 10. Ponadto SatLab, dążąc do większej uniwersalności odbiorników, umożliwia wykorzystanie jako rejestratora własnego urządzenia mobilnego z Androidem.

Zestaw SatLab SL800

Zestaw SatLab SL800

Mały odbiornik z dużymi możliwościami

Najmniejszy w ofercie Sat­Lab model SL800 ma jedynie 12 cm średnicy i waży tylko 700 gramów. Charakteryzuje go bardzo szybki fix (poniżej 10 sekund) oraz kilkusekundowa reinicjalizacja. Modem 3.5G pozwala na otrzymywanie poprawek w miejscach, gdzie standardowe odbiorniki innych marek wyposażone tylko w GPRS gubią zasięg. SL800 posiada porty RS-232, zewnętrznego zasilania, USB (również do ładowania przez power bank), NFC do parowania urządzeń, a także Blue­tooth 4.0 dalekiego zasięgu dual mode (umożliwia on podłączenie więcej niż jednego urządzenia w tym samym czasie).

Na jednej baterii o po­jem­noś­ci 6300 mAh przepracujemy około 10 godzin. Instrument w każdej chwili możemy doładowywać power bankiem lub innym źródłem zasilania USB (np. wykorzys­tując gniazdo samochodowe). Odbiornik zbudowany jest z bardzo odpornego stopu magnezu. Równie miniaturowa co sam odbiornik jest jego walizka zawierająca wszystkie niezbędne akcesoria.

Pomiar daleko od miejskiej cywilizacji i nadajników GSM w górach niedaleko granicy ze Słowacją na wysokości ponad 1000 m n.p.m. SatLab SL800 wykonał w tym miejscu pomiary bez problemów z zasięgiem czy uzyskaniem rozwiązania fixed (co, jak zapewniał testujący, nie udało się w przypadku odbiorników innych marek)

Pomiar daleko od miejskiej cywilizacji i nadajników GSM w górach niedaleko granicy ze Słowacją na wysokości ponad 1000 m n.p.m. SatLab SL800 wykonał w tym miejscu pomiary bez problemów z zasięgiem czy uzyskaniem rozwiązania fixed (co, jak zapewniał testujący, nie udało się w przypadku odbiorników innych marek)

Jakość i pewność

Zespół SatLab Polska to obecnie 9 osób w Markach, Wrocławiu, Bydgoszczy oraz Mińsku Mazowieckim. Oferujemy wsparcie techniczne 7 dni w tygodniu w godzinach 8.00-20.00, serwis w kraju oraz 24-miesięczną gwarancję. Zapraszamy do umawiania się na bezpłatne prezentacje i testy w trudnych warunkach pomiarowych. Jakość oferowanych przez nas urządzeń z pewnością Państwa pozytywnie zaskoczy.

Łukasz Migda
SatLab Polska


Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS