wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-14| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble prezentuje kompaktowy tablet T7

Wytrzymała obudowa, 7-calowy dotykowy ekran, opcja rozbudowy o dodatkowe moduły, wszechstronna wymiana danych czy wbudowany system Windows 10 – to w ocenie firmy Trimble kluczowe zalety jej najnowszego rejestratora, tabletu T7.


Trimble prezentuje kompaktowy tablet T7
Trimble prezentuje kompaktowy tablet T7

Podobnie jak inne kontrolery tej marki T7 oferuje szczelną i wytrzymałą obudowę zgodną z wojskową normą MIL-STD-810G, a także kontrastowy ekran czytelny nawet w słońcu chroniony przez szkło Gorilla Glass. Urządzenie posiada wbudowany odbiornik GNSS śledzący sygnały GPS, GLONASS, BeiDou oraz SBAS. Pracę w terenie ułatwiają także wymienne akumulatory typu hot-swap.

Dzięki temu, że tablet wyposażono w czterordzeniowy procesor Intel Pentium N4200, 8 GB pamięci operacyjnej oraz system Windows 10, użytkownicy mogą z powodzeniem instalować na nim nie tylko aplikacje polowe, ale także biurowe. Wymiana danych z biurem czy innymi urządzeniami może odbywać się z wykorzystaniem technologii 4G LTE, Bluetooth 4.2 czy wi-fi.

T7 wyposażono w dwa sloty EMPOWER, które umożliwiają podłączenie do tabletu dodatkowych modułów. Na razie Trimble udostępnia dwa – radio 2,4 GHz do nawiązywania łączności ze zmotoryzowanymi tachimetrami, a także odbiornik GNSS o submetrowej dokładności.

Nowy tablet można sparować zarówno z tachimetrami Trimble serii S, jak i odbiornikami GNSS serii R. Na potrzeby zbierania danych na T7 można zainstalować np. polowe aplikacje Trimble Access czy Trimble TerraFlex.

– 7-calowy ekran tego tabletu pozwala wygodnie pracować z mapami oraz aplikacjami typy Access. Jednocześnie T7 ma idealne wymiary dla tych, którzy potrzebują chodzić z nim po lasach czy innych trudnych obszarach – zachwala nowe urządzenie Jason Rossback, dyrektor ds. marketingu w Trimble Geospatial field solutions.

Tablet Trimble T7 powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt