wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2019-08-14| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Trimble prezentuje kompaktowy tablet T7

Wytrzymała obudowa, 7-calowy dotykowy ekran, opcja rozbudowy o dodatkowe moduły, wszechstronna wymiana danych czy wbudowany system Windows 10 – to w ocenie firmy Trimble kluczowe zalety jej najnowszego rejestratora, tabletu T7.


Trimble prezentuje kompaktowy tablet T7
Trimble prezentuje kompaktowy tablet T7

Podobnie jak inne kontrolery tej marki T7 oferuje szczelną i wytrzymałą obudowę zgodną z wojskową normą MIL-STD-810G, a także kontrastowy ekran czytelny nawet w słońcu chroniony przez szkło Gorilla Glass. Urządzenie posiada wbudowany odbiornik GNSS śledzący sygnały GPS, GLONASS, BeiDou oraz SBAS. Pracę w terenie ułatwiają także wymienne akumulatory typu hot-swap.

Dzięki temu, że tablet wyposażono w czterordzeniowy procesor Intel Pentium N4200, 8 GB pamięci operacyjnej oraz system Windows 10, użytkownicy mogą z powodzeniem instalować na nim nie tylko aplikacje polowe, ale także biurowe. Wymiana danych z biurem czy innymi urządzeniami może odbywać się z wykorzystaniem technologii 4G LTE, Bluetooth 4.2 czy wi-fi.

T7 wyposażono w dwa sloty EMPOWER, które umożliwiają podłączenie do tabletu dodatkowych modułów. Na razie Trimble udostępnia dwa – radio 2,4 GHz do nawiązywania łączności ze zmotoryzowanymi tachimetrami, a także odbiornik GNSS o submetrowej dokładności.

Nowy tablet można sparować zarówno z tachimetrami Trimble serii S, jak i odbiornikami GNSS serii R. Na potrzeby zbierania danych na T7 można zainstalować np. polowe aplikacje Trimble Access czy Trimble TerraFlex.

– 7-calowy ekran tego tabletu pozwala wygodnie pracować z mapami oraz aplikacjami typy Access. Jednocześnie T7 ma idealne wymiary dla tych, którzy potrzebują chodzić z nim po lasach czy innych trudnych obszarach – zachwala nowe urządzenie Jason Rossback, dyrektor ds. marketingu w Trimble Geospatial field solutions.

Tablet Trimble T7 powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów [stan na marzec 2019] dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt