wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-04-22| GNSS, GIS, Sprzęt

Geode GNS3: jeden odbiornik, różne opcje dokładności

Znana z produkcji odbiorników GNSS klasy GIS amerykańska firma Juniper Systems wzbogaciła swoją ofertę o model Geode GNS3. Instrument wyróżnia m.in. możliwość elastycznego dopasowywania dokładności pomiaru do aktualnych potrzeb.


Geode GNS3: jeden odbiornik, różne opcje dokładności
Geode GNS3: jeden odbiornik, różne opcje dokładności

W podstawowym wydaniu oznaczonym jako GNS3S odbiornik pozwala na pomiar na jednej częstotliwości (L1) z dokładnością submetrową. Wybór różnych opcji dokładnościowych oferuje model GNS3M pracujący na częstotliwościach L1, L2 oraz L5. Pracując z satelitarnymi korektami SBAS (w przypadku Europy będzie to system EGNOS), odbiornik mierzy z błędem submetrowym. Osiągnięcie dokładności decymetrowej możliwie jest z kolei dzięki poprawkom RTK bądź dostępnej na całym świecie satelitarnej usłudze Atlas. W zależności od wykupionej subskrypcji oferuje ona dokładność od 50 do 10 cm.

– Obsługa korekt Atlas i możliwość skalowania dokładności pozwala na wykorzystanie Geode na nowych rynkach – powiedział John Florio, menedżer produktu Geode w Juniper Systems. – To np. pomiary sieci wod.-kan., rolnictwo czy projekty mapowe w odległych lokalizacjach, w których inne usługi korekcyjne nie są dostępne – wyjaśnia.

Wśród zalet odbiornika producent wymienia także łatwą obsługę, kompatybilność z komputerami polowymi wyposażonymi w systemy Windows, Android oraz iOS, kompaktowość i niewielką wagę (blisko 400 g), prostą wymianę danych przez port USB-C bądź Bluetooth, a także niską cenę (choć oczywiście nie podaje jej do publicznej wiadomości).


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS