wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-31| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Emlid Reach RX: lekki, tani i prosty pomiar satelitarny

Oferta firmy Emlid wzbogaciła się o precyzyjny odbiornik GNSS-RTK Reach RX. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia go kompaktowa obudowa, a – w ocenie producenta – na tym wcale nie koniec zalet tego instrumentu.


Emlid Reach RX: lekki, tani i prosty pomiar satelitarny
Emlid Reach RX: lekki, tani i prosty pomiar satelitarny

Przy wymiarach 172 x 51 x 51 mm odbiornik waży raptem 250 g, z powodzeniem zmieści się zatem w niejednej kieszeni. Producent zadbał jednocześnie o wytrzymałość urządzenia. Jego obudowa spełnia bowiem wyśrubowaną normę pyło- i wodoszczelności IP68, zaś urządzenie może pracować w temperaturze od -20 do 65ºC.

Odbiornik zaprojektowano z myślą o pomiarach RTK. Na 184 kanałach Reach RX śledzi po dwie częstotliwości systemów GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou. Korekty RTK pobierane są przez połączenie internetowe rejestratora, a następnie transmitowane do odbiornika przez Bluetooth. Deklarowana przez producenta dokładność pomiaru wynosi 7 mm + 1 ppm w poziomie oraz 14 mm + 1 ppm w pionie.

Jak zapewnia Emlid, przygotowując Reach RX postawiono także na prostotę obsługi. By rozpocząć precyzyjne pomiary, wystarczy uruchomić odbiornik, sparować go z rejestratorem przez Bluetooth, a następnie wybrać w aplikacji polowej ReachView 3 zdefiniowany wcześniej strumień korekt. W ten sposób instrument mogą z powodzeniem obsługiwać osoby bez specjalistycznego wykształcenia, wystarczy krótkie szkolenie – twierdzi producent.

W jego ocenie większych trudności nie powinno przysparzać także prowadzenie pomiarów. Odbiornik dostarczany jest bowiem ze wspomnianą aplikacją ReachView 3 dla systemów Android oraz iOS, która pozwala m.in. na wyznaczanie współrzędnych punktów czy tyczenie.

Wśród zalet Reach RX firma Emlid wymienia także pojemne akumulatory, które pozwalają nawet na 16 godzin pracy. Gdy się wyczerpią, możemy je łatwo doładować przez port USB-C, np. podłączając power bank.

I wreszcie dla wielu użytkowników jedna z kluczowych cech instrumentu pomiarowego, czyli cena. W przedsprzedaży Emlid Reach RX kosztuje 1599 dolarów. Pierwsze urządzenia z tej serii mają trafić do użytkowników w październiku – zapowiada producent.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS