Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-31| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Software

Emlid Reach RX: lekki, tani i prosty pomiar satelitarny

Oferta firmy Emlid wzbogaciła się o precyzyjny odbiornik GNSS-RTK Reach RX. Już na pierwszy rzut oka wyróżnia go kompaktowa obudowa, a – w ocenie producenta – na tym wcale nie koniec zalet tego instrumentu.


Emlid Reach RX: lekki, tani i prosty pomiar satelitarny
Emlid Reach RX: lekki, tani i prosty pomiar satelitarny

Przy wymiarach 172 x 51 x 51 mm odbiornik waży raptem 250 g, z powodzeniem zmieści się zatem w niejednej kieszeni. Producent zadbał jednocześnie o wytrzymałość urządzenia. Jego obudowa spełnia bowiem wyśrubowaną normę pyło- i wodoszczelności IP68, zaś urządzenie może pracować w temperaturze od -20 do 65ºC.

Odbiornik zaprojektowano z myślą o pomiarach RTK. Na 184 kanałach Reach RX śledzi po dwie częstotliwości systemów GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou. Korekty RTK pobierane są przez połączenie internetowe rejestratora, a następnie transmitowane do odbiornika przez Bluetooth. Deklarowana przez producenta dokładność pomiaru wynosi 7 mm + 1 ppm w poziomie oraz 14 mm + 1 ppm w pionie.

Jak zapewnia Emlid, przygotowując Reach RX postawiono także na prostotę obsługi. By rozpocząć precyzyjne pomiary, wystarczy uruchomić odbiornik, sparować go z rejestratorem przez Bluetooth, a następnie wybrać w aplikacji polowej ReachView 3 zdefiniowany wcześniej strumień korekt. W ten sposób instrument mogą z powodzeniem obsługiwać osoby bez specjalistycznego wykształcenia, wystarczy krótkie szkolenie – twierdzi producent.

W jego ocenie większych trudności nie powinno przysparzać także prowadzenie pomiarów. Odbiornik dostarczany jest bowiem ze wspomnianą aplikacją ReachView 3 dla systemów Android oraz iOS, która pozwala m.in. na wyznaczanie współrzędnych punktów czy tyczenie.

Wśród zalet Reach RX firma Emlid wymienia także pojemne akumulatory, które pozwalają nawet na 16 godzin pracy. Gdy się wyczerpią, możemy je łatwo doładować przez port USB-C, np. podłączając power bank.

I wreszcie dla wielu użytkowników jedna z kluczowych cech instrumentu pomiarowego, czyli cena. W przedsprzedaży Emlid Reach RX kosztuje 1599 dolarów. Pierwsze urządzenia z tej serii mają trafić do użytkowników w październiku – zapowiada producent.


Pełne zestawienie precyzyjnych odbiorników GNSS i rejestratorów w ofercie polskich dystrybutorów dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku NAWI

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS