wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-20| Geodezja, Sprzęt

Tachimetr Trimble Ri: jeden model, wiele opcji

Oferta tachimetrów zmotoryzowanych amerykańskiej firmy Trimble poszerzyła się o serię Ri. Jak zapewnia producent, instrumenty te wprowadzają nową jakość w zakresie skalowalności „robotyków”.


Tachimetr Trimble Ri: jeden model, wiele opcji

Względem dotychczasowych instrumentów Trimble’a serii S tachimetry Ri wyróżnia już sam odmieniony wygląd. Ale zmian jest znacznie więcej. Przede wszystkim należy podkreślić, że instrumenty te projektowano nie tylko z myślą o geodetach, ale o różnych specjalistach z branży budowlanej.

Właśnie pod ich kątem tachimetr ten oferowany jest w różnego rodzaju konfiguracjach. Dzięki temu użytkownik może łatwo dostosować parametry pomiarowe instrumentu do swoich aktualnych potrzeb, wykupując inną subskrypcję (odnawianą w trybie rocznym) bądź instalując dodatkowe oprogramowanie.

Z myślą o osobach mniej doświadczonych w pracy z tachimetrem producent zadbał ponadto o intuicyjną obsługę, w szczególności pod kątem tyczenia. Tu warto zwrócić uwagę na integrację Ri z aplikacją FieldLink MR oraz okularami Trimble XR10, co pozwala tyczyć w tzw. trybie mieszanej rzeczywistości.

Seria Ri oferuje ponadto znaną już z innych instrumentów tej marki technologię Vision, która pozwala zdalnie sterować tachimetrem z praktycznie dowolnego miejsca na budowie za pomocą wbudowanej weń kamery. Producent zwraca ponadto uwagę na funkcję autokalibracji, dzięki której instrument można znacznie rzadziej oddawać do serwisu na okresowe przeglądy.

Jeśli chodzi o parametry pomiarowe, tachimetr Ri dostępny jest w wersji 2- lub 3-sekundowej. Dokładność pomiaru wynosi 2 mm + 2 ppm, a maksymalny zasięg – do 900 metrów. Pryzmat może być z kolei automatycznie śledzony na dystansie do 400 metrów. Instrument oferuje ponadto dwie cyfrowe kamery oraz komunikację przez wi-fi. Instrument spełnia normę pyło- i wodoszczelności IP55, a na jednej baterii może pracować do 4,5 godziny.

– Trimble Ri wyznacza nowy standard dla optycznych instrumentów pomiarowych dla pracowników branży budowlanej. Do tej pory żaden inny dostawca nie wprowadził na rynek tego rodzaju elastyczności zrobotyzowanych tachimetrów. Jest to ekscytujący sposób dla naszych klientów na zakup i wykorzystanie rozwiązania, które można lepiej dostosować do indywidualnych potrzeb biznesowych – powiedział Martin Holmgren, dyrektor generalny Trimble Building Construction.


Pełne zestawienie tachimetrów w ofercie polskich dystrybutorów (stan na styczeń 2022) dostępne jest w bezpłatnym niezbędniku TACHIMETRY

Źródło: Trimble, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS