Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-19| GNSS

Nagrody ESA dla naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu

Podczas Ósmego Międzynarodowego Kolokwium na temat Naukowych i Fundamentalnych Aspektów GNSS organizowanego przez Europejską Agencję Kosmiczną (Sofia, 14-16 września) przyznane zostały nagrody za najlepsze referaty i postery zaprezentowane podczas tego wydarzenia.


Nagrody ESA dla naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
Przedstawiciele Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uzyskali aż pięć nagród przyznanych przez ESA w różnych sesjach tematycznych:
Grzegorz Bury za referat pt. „Integration of GNSS and SLR onboard Galileo” w sesji „Reference Frames and Precise Orbit Determination” ,
Tomasz Hadaś za referat pt. „Real-time troposphere monitoring using GPS, Galileo and low-cost GNSS receivers” w sesji „GNSS Atmosphere Sounding and Applications” ,
Krzysztof Sośnica za referat pt „Verification of the Lense-Thirring and De Sitter effects using GNSS orbits” w sesji „Fundamental Physics” ,
Radosław Zajdel dwukrotnie: za referat „System-specific signals in multi-GNSS Precise Point Positioning” w sesji „Scientific Aspects of Positioning and Navigation Applications”, a także za poster pt. „Evolution of the Galileo orbit quality: Satellite Laser Ranging validation of the IGS Repro 3 products” w sesji posterowej.

Nagrodę stanowiły m.in. modele satelitów Galileo FOC (Fully Operational Capability) w skali 1:40.

Źródło: IGiG UPWr


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS