wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-15| Geodezja, Ludzie, Instytucje

Nowe władze FIG wybrane

Podczas kończącego się dziś (15 września) w Warszawie Kongresu Międzynarodowej Federacji Geodetów organizacja ta wybrała swoje nowe władze.


Nowe władze FIG wybrane <br />
Rudolf Staiger i Diane Dumashie
Rudolf Staiger i Diane Dumashie
Nowe władze FIG wybrane <br />
Daniel Steudler i Winnie Shiu
Daniel Steudler i Winnie Shiu

Od stycznia 2023 r. przez kolejne 4 lata nową przewodniczącą FIG będzie Diane Dumashie z Wielkiej Brytanii. W wyborach pokonała ona kandydatów z Turcji (Orhan Ercan) oraz Australii (Abbas Rajabifard).

Diane Dumashie jest od lat mocno zaangażowana w działalność FIG. Od 2019 roku jest wiceprzewodniczącą tej organizacji, była także założycielką i pierwszą przewodniczącą FIG Regional Africa Capacity Development Network. Aktywnie działa w wielu afrykańskich krajach w różnorodnych projektach pomocowych związanych z planowaniem przestrzennym, rozwojem ekonomicznym czy podnoszeniem jakości życia. Jest ponadto członkiem Rady Zarządzającej brytyjskiego Królewskiego Instytutu Geodetów Uprawnionych (RICS).

Na stanowisku przewodniczącego FIG zastąpi ona Niemca Rudolfa Staigera, który kierował Federacją od początku 2019 r.

Podczas warszawskiego Kongresu FIG wybrano również wiceprzewodniczących tej organizacji. Zostali nimi: Daniel Steudler ze Szwajcarii (przedstawiciel GeoSuisse) oraz Winnie Shiu z USA (reprezentantka National Society of Professional Surveyors – NSPS). W wyborach pokonali oni kandydatów z Kanady i Chin.


Patronem medialnym Kongresu FIG jest redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl. Lokalnym organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Geodetów Polskich

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS