wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-06| Teledetekcja, Sprzęt

Fixar 007: nowy dron ze zintegrowanym lidarem

Europejskie firmy YellowScan oraz Fixar zaprezentowały nowy model bezzałogowego pionowzlotu zintegrowanego z lotniczym skanerem laserowym.


Fixar 007: nowy dron ze zintegrowanym lidarem

Za konstrukcję maszyny odpowiada łotewska spółka Fixar. Jej flagowy model 007 to płatowiec pionowego startu i lądowania (VTOL) przystosowany do lotów zarówno w zasięgu wzroku (VLOS), jak i poza nim (BVLOS). Drona projektowano z myślą o integracji z różnego typu sensorami, tak aby sprawdzał się w wielu zastosowaniach. Maszyna może unieść ładunek do 2 kg i przebywać w powietrzu nawet godzinę.

Jeśli chodzi o sensory, najnowszą integracją modelu 007 jest wyposażenie go w lotniczy skaner laserowy Mapper+ francuskiej firmy YellowScan. Producent zachwala z nim połączenie relatywnie długiego zasięgu (do 100 m) z wysoką częstotliwością lasera (240 kHz), dokładnością pomiaru (3 cm) oraz niewielką wagą (1,1 kg).

– Fixar z przyjemnością współpracuje z YellowScan, by dostarczać zaawansowane rozwiązanie do skanowania laserowego naszym klientom na całym świecie. Jesteśmy obecnie świadkami rosnącego zapotrzebowania na lotniczy sprzęt lidar zdolny do wykonywania autonomicznych misji fotogrametrycznych. YellowScan Mapper+ doskonale pasuje do modelu Fixar 007, aby wspólnie ułatwiać złożone misje w branżach leśnej, górniczej czy energetycznej – mówi prezes i założyciel firmy Fixar Vasily Lukashov.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS