Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-09-06| Teledetekcja, Sprzęt

Fixar 007: nowy dron ze zintegrowanym lidarem

Europejskie firmy YellowScan oraz Fixar zaprezentowały nowy model bezzałogowego pionowzlotu zintegrowanego z lotniczym skanerem laserowym.


Fixar 007: nowy dron ze zintegrowanym lidarem

Za konstrukcję maszyny odpowiada łotewska spółka Fixar. Jej flagowy model 007 to płatowiec pionowego startu i lądowania (VTOL) przystosowany do lotów zarówno w zasięgu wzroku (VLOS), jak i poza nim (BVLOS). Drona projektowano z myślą o integracji z różnego typu sensorami, tak aby sprawdzał się w wielu zastosowaniach. Maszyna może unieść ładunek do 2 kg i przebywać w powietrzu nawet godzinę.

Jeśli chodzi o sensory, najnowszą integracją modelu 007 jest wyposażenie go w lotniczy skaner laserowy Mapper+ francuskiej firmy YellowScan. Producent zachwala z nim połączenie relatywnie długiego zasięgu (do 100 m) z wysoką częstotliwością lasera (240 kHz), dokładnością pomiaru (3 cm) oraz niewielką wagą (1,1 kg).

– Fixar z przyjemnością współpracuje z YellowScan, by dostarczać zaawansowane rozwiązanie do skanowania laserowego naszym klientom na całym świecie. Jesteśmy obecnie świadkami rosnącego zapotrzebowania na lotniczy sprzęt lidar zdolny do wykonywania autonomicznych misji fotogrametrycznych. YellowScan Mapper+ doskonale pasuje do modelu Fixar 007, aby wspólnie ułatwiać złożone misje w branżach leśnej, górniczej czy energetycznej – mówi prezes i założyciel firmy Fixar Vasily Lukashov.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wysokorozdzielcze wideo z satelity SkySat-1
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS