Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-08-17| GIS, Teledetekcja, Software

Nie tylko transformacja, czyli co nowego w aplikacji DJI Terra?

Czołowy producent dronów – chińska firma DJI, zaprezentował wersję 3.5 swojego oprogramowania Terra do przetwarzania zdjęć i chmur punktów pozyskiwanych przez bezzałogowce.


Nie tylko transformacja, czyli co nowego w aplikacji DJI Terra?

DJI Terra to wprowadzona do sprzedaży w 2019 roku aplikacja, która pozwala przetworzyć zdjęcia z dronów marki DJI do postaci ortofotomapy, chmury punktów czy modelu 3D. Program umożliwia ponadto planowanie nalotów, a także na analizę pozyskanych danych, np. pomiary odległości czy objętości.

Kluczową funkcją najnowszego wydania tego oprogramowania jest wprowadzenie siedmioparametrowej transformacji przy rekonstrukcji danych 2D i 3D. Jak wyjaśnia producent, pozwala to przekonwertować dane w układzie WGS84 (stosowanym w systemie GPS) do lokalnego układu współrzędnych bez konieczności użycia fotopunktów. Szczegóły dotyczące działania nowego narzędzia dostępne są na stronie DJI.

Ale to nie koniec nowości w DJI Terra 3.5. Program wzbogacono również o funkcję, która powinna poprawić jakość rekonstrukcji 3D zbiorników wodnych. Automatycznie wykrywa ona obiekty typu jeziora, rzeki czy zatoki i poprawia ich odwzorowanie na modelu 3D.

Inna nowość to możliwość łączenia w jednym projekcie różnych chmur punktów. Funkcja obsługuje formaty PLY, LAS oraz PCD. Nowe wydanie programu oferuje ponadto lepsze raporty dotyczące jakości chmur punktów z lotniczego skanowania laserowego. Ostrzegają one użytkownika o przypadkach niskiej jakości danych oraz informują o potencjalnych powodach tej sytuacji.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS