wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-14| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Dron Yuneec H850 RTK także dla geodezji

Oferta profesjonalnych dronów marki Yuneec poszerzyła się o wirnikowca H850 RTK. Producent zachwala w nim m.in. długi czas lotu, precyzyjne pomiary GNSS czy możliwość instalacji różnorodnych sensorów.


Dron Yuneec H850 RTK także dla geodezji

Chińska firma Yuneec to po DJI (również chińskim przedsiębiorstwie) jeden z najpopularniejszych na świecie producentów bezzałogowych statków powietrznych. Dotychczas jego flagowym produktem do zastosowań profesjonalnych był model H520E. Teraz spółka zaprezentowała jego następcę oznaczonego jako H850 RTK. W ocenie producenta powinien się on sprawdzić w takich zastosowaniach jak choćby inspekcje, geodezja czy bezpieczeństwo publiczne.

Wśród kluczowych zalet swojego nowego drona firma Yuneec wymienia długi czas lotu. Na jednym ładowaniu akumulatorów maszyna może unosić się w powietrzu nawet 65 minut. Oczywiście mniej sprzyjające warunki pogodowe czy cięższy ładunek będą skracać tę wartość.

Z punktu widzenia zastosowań geodezyjnych istotną cechą maszyny jest odbiornik satelitarny. Zamontowano w niej urządzenie GNSS-RTK śledzące sygnały GPS, GLONASS, Galileo i BeiDou, które pozwala wyznaczać pozycję maszyny z centymetrową dokładnością. Dzięki zapisowi surowych obserwacji możliwy jest także postprocessing danych z wykorzystaniem techniki PPK. Tym, co wyróżnia H850 RTK, jest zastosowanie podwójnej anteny satelitarnej, co – jak zapewnia producent – powinno jeszcze bardziej zwiększyć precyzję pomiaru. Pozwoli także kontynuować misję w razie awarii jednej anteny.

Kolejna zaleta H850 RTK to elastyczność wykorzystania. Dron można bowiem integrować z wieloma rodzajami sensorów, w tym ze zwykłymi kamerami, kamerami termalnymi czy wielospektralnymi, a także skanerami laserowymi. Maszyna ta jest bowiem kompatybilna ze wszystkimi modułami, które można instalować na starszym wirnikowcu H520E.

Yuneec zwraca także uwagę na kwestie bezpieczeństwa – zarówno danych, jak i użytkowania. Jeśli chodzi o pierwszy aspekt, producent zapewnia, że materiały pozyskiwane przez użytkownika nie są przesyłane na żadne zewnętrzne serwery. W przypadku tej drugiej kwestii Yuneec ma zaś na myśli m.in. możliwość kontynuacji misji mimo awarii jednego silnika.

H850 RTK ma wejść do sprzedaży w sierpniu br. Według informacji serwisu DPreview cena jego podstawowej wersji wyniesienie około 9,2 tys. dolarów.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS