Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-04-25| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Dron ComNav E300: precyzyjny i z długim zasięgiem

Chińska firma ComNav Technology znana jest głównie jako producent precyzyjnych odbiorników GNSS, ale prezentując maszynę E300, zadebiutowała właśnie na rynku bezzałogowców.


Dron ComNav E300: precyzyjny i z długim zasięgiem

Jako że spółka specjalizuje się w sprzęcie satelitarnym, to właśnie na ten element zwraca głównie uwagę w swojej maszynie. E300 wyposażony jest w moduł GNSS K8, który pracuje w trybie RTK, zapewniając centymetrową dokładność pomiaru. Odbiornik śledzi sygnały: GPS L1/L2/L5, BeiDou B1/B2/B3/B1C/B2a, GLONASS L1/L2, Galileo E1/E5-a/E5-b/AltBOC/E6 oraz QZSS L1/L2/L5. Dodatkowo wyposażony jest w technologię Quantum III mającą gwarantować wysoką wiarygodność i stabilność pomiarów. Odbiornik pozwala ponadto redukować wpływ efektu wielodrożności.

Dron oferowany jest wraz z oprogramowaniem Compass Solution. Pozwala ono na postprocessing obserwacji satelitarnych w technice PPK (post-processed kinematic). Maszyna jest ponadto kompatybilna ze wszystkimi stacjami bazowymi i referencyjnymi.

Wśród zalet drona producent zwraca uwagę również na relatywnie długi czas pracy. Na jednym ładowaniu maszyna może unosić się w powietrzu nawet godzinę bez ładunku bądź 50 minut z ładunkiem. W praktyce przekłada się to na zobrazowanie w jednym nalocie nawet 0,62 km kw. w rozdzielczości 1,5 cm.

E300 udźwignie ładunek o wadze do 3 kg. Dzięki temu maszynę można zintegrować z kamerami C20 czy C50 bądź z lidarem LiAir VH2.

Przy powyższych parametrach dron powinien sprawdzić się w takich zastosowaniach jak: pomiary topograficzne, modelowanie 3D, geodezja, górnictwo, leśnictwo, budownictwo czy zarządzanie kryzysowe – podpowiada producent.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama