Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-28| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Nowy dron Autel z RTK cenową konkurencją dla DJI?

Na polskim rynku dostępny jest już bezzałogowy wirnikowiec Autel Evo II Pro z modułem RTK umożliwiającym wyznaczanie pozycji z centymetrową dokładnością. Jedną z kluczowych zalet zestawu ma być cena.


Nowy dron Autel z RTK cenową konkurencją dla DJI?
Nowy dron Autel z RTK cenową konkurencją dla DJI?

Wprawdzie marka Autel nie jest jeszcze tak znana na rynku komercyjnych dronów jak DJI, ale niedawny raport DroneAnalyst pokazuje, że popularność tego producenta systematycznie rośnie. Nie brak głosów, że obecnie to właśnie Autel jest największym zagrożeniem dla dominującej pozycji DJI w branży dronowej. Premiera wirnikowca Evo II Pro RTK zdaje się to potwierdzać.

Z punktu widzenia zastosowań geodezyjnych najważniejszą cechą tej nowej maszyny jest moduł GNSS-RTK. Pozwala on wyznaczać pozycję maszyny z centymetrową dokładnością w czasie rzeczywistym, umożliwiając wykorzystanie mniejszej liczby fotopunktów lub nawet rezygnację z nich. Jeden z krajowych dystrybutorów tego rozwiązania – firma AeroMind, twierdzi, że podstawowa wersja Evo II Pro RTK jest najtańszym bezzałogowym rozwiązaniem z modułem RTK na rynku. Cena maszyny zaczyna się bowiem już od poziomu poniżej 13 tys. zł netto w zestawie z kamerą i walizką.

W wersji podstawowej wirnikowiec wyposażony jest w kamerę 6K i 1-calowy sensor CMOS 20 Mpx z przysłoną F/2.8-F11. Z kolei w wydaniu EVO II Dual 640T RTK maszyna dysponuje dwoma kamerami – termowizyjną o wysokiej rozdzielczości (640 x 512 px) oraz kamerą światła dziennego 8K.

Poza tym dron oferuje m.in.: 6-kierunkowy system wykrywania przeszkód, komunikację na dystansie do 9 km, maksymalną prędkość 20 m/s oraz możliwość wykonywania lotów trwających do 36 minut.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS