wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-09-28| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Nowy dron Autel z RTK cenową konkurencją dla DJI?

Na polskim rynku dostępny jest już bezzałogowy wirnikowiec Autel Evo II Pro z modułem RTK umożliwiającym wyznaczanie pozycji z centymetrową dokładnością. Jedną z kluczowych zalet zestawu ma być cena.


Nowy dron Autel z RTK cenową konkurencją dla DJI?
Nowy dron Autel z RTK cenową konkurencją dla DJI?

Wprawdzie marka Autel nie jest jeszcze tak znana na rynku komercyjnych dronów jak DJI, ale niedawny raport DroneAnalyst pokazuje, że popularność tego producenta systematycznie rośnie. Nie brak głosów, że obecnie to właśnie Autel jest największym zagrożeniem dla dominującej pozycji DJI w branży dronowej. Premiera wirnikowca Evo II Pro RTK zdaje się to potwierdzać.

Z punktu widzenia zastosowań geodezyjnych najważniejszą cechą tej nowej maszyny jest moduł GNSS-RTK. Pozwala on wyznaczać pozycję maszyny z centymetrową dokładnością w czasie rzeczywistym, umożliwiając wykorzystanie mniejszej liczby fotopunktów lub nawet rezygnację z nich. Jeden z krajowych dystrybutorów tego rozwiązania – firma AeroMind, twierdzi, że podstawowa wersja Evo II Pro RTK jest najtańszym bezzałogowym rozwiązaniem z modułem RTK na rynku. Cena maszyny zaczyna się bowiem już od poziomu poniżej 13 tys. zł netto w zestawie z kamerą i walizką.

W wersji podstawowej wirnikowiec wyposażony jest w kamerę 6K i 1-calowy sensor CMOS 20 Mpx z przysłoną F/2.8-F11. Z kolei w wydaniu EVO II Dual 640T RTK maszyna dysponuje dwoma kamerami – termowizyjną o wysokiej rozdzielczości (640 x 512 px) oraz kamerą światła dziennego 8K.

Poza tym dron oferuje m.in.: 6-kierunkowy system wykrywania przeszkód, komunikację na dystansie do 9 km, maksymalną prędkość 20 m/s oraz możliwość wykonywania lotów trwających do 36 minut.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
pytanie Jaki jest rodzaj migawki w kamerze?
odpowiedz zgłoś
odp: pytanie Też byłem ciekaw więc poszperałem i znalazłem na stronie dystrybutora informację że jest tam migawka elektroniczna .
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS