wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-16| Teledetekcja, Sprzęt

DJI Air 2S dla łatwych i pięknych ujęć

Jeden z najpopularniejszych producentów dronów – chińska firma DJI, zaprezentował nowy model bezzałogowego wirnikowca Air 2S. Czy sprawdzi się on również w zastosowaniach geodezyjnych?


DJI Air 2S dla łatwych i pięknych ujęć
DJI Air 2S dla łatwych i pięknych ujęć

Maszyna jest udoskonaloną wersją Mavic Air 2 – jednego z popularniejszych modeli w portfolio DJI. W nowym dronie producent zwraca uwagę przede wszystkim na połączenie wysokiej jakości kamery, zaawansowanych funkcji wykonywania zdjęć i kręcenia filmów, a także na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowania oraz cenę.

Jeśli chodzi o kamerę, Air 2S posiada jednocalowy sensor CMOS, który pozwala pozyskiwać zdjęcia 20 Mpx lub filmy w jakości do 5,4K – przy tej rozdzielczości kamera rejestruje 30 klatek na sekundę, a w trybie FHD nawet 120 fps.

DJI zapewnia, że nie ma na rynku innego drona, który oferowałby takie bogactwo trybów wykonywania zdjęć i filmów. Nowością jest MasterShots, który pozwala rejestrować filmy wzdłuż zdefiniowanej wcześniej ścieżki. Oprócz tego udoskonalono tryby Spotlight (do wersji 2.0), ActiveTrack (4.0) oraz Point of Interest (3.0). Znajdziemy tu także funkcje QuickShots czy Hyperlapse.

Jeśli chodzi o parametry lotu, maszyna może unosić się w powietrzu do 31 minut, a maksymalna prędkość lotu wynosi 19 m/s. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększają sensory przeszkód o szerszym niż starszym modelu polu widzenia. Air 2S wyposażony jest ponadto w APAS 4.0. Jak podkreśla DJI, to najbardziej zaawansowany autopilot w dronach tej marki. Wirnikowiec posiada także system AirSense, który dzięki śledzeniu sygnałów ADS-B powiadomi użytkownika o okolicznych samolotach.

Ceny Air 2S zaczynają się od 999 dolarów.

Jak zatem widać z powyższego opisu, maszyna zaprojektowana jest bardziej z myślą o fotografii i filmowaniu niż do zastosowań fotogrametrycznych. Do tych celów podstawowym wyborem w ofercie tej marki nadal będzie DJI Phantom 4, a dla bardziej wymagających użytkowników – modele Inspire i Matrice.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Plan na las - czyli o kartowaniu lasu
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS