Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-04-16| Teledetekcja, Sprzęt

DJI Air 2S dla łatwych i pięknych ujęć

Jeden z najpopularniejszych producentów dronów – chińska firma DJI, zaprezentował nowy model bezzałogowego wirnikowca Air 2S. Czy sprawdzi się on również w zastosowaniach geodezyjnych?


DJI Air 2S dla łatwych i pięknych ujęć
DJI Air 2S dla łatwych i pięknych ujęć

Maszyna jest udoskonaloną wersją Mavic Air 2 – jednego z popularniejszych modeli w portfolio DJI. W nowym dronie producent zwraca uwagę przede wszystkim na połączenie wysokiej jakości kamery, zaawansowanych funkcji wykonywania zdjęć i kręcenia filmów, a także na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo użytkowania oraz cenę.

Jeśli chodzi o kamerę, Air 2S posiada jednocalowy sensor CMOS, który pozwala pozyskiwać zdjęcia 20 Mpx lub filmy w jakości do 5,4K – przy tej rozdzielczości kamera rejestruje 30 klatek na sekundę, a w trybie FHD nawet 120 fps.

DJI zapewnia, że nie ma na rynku innego drona, który oferowałby takie bogactwo trybów wykonywania zdjęć i filmów. Nowością jest MasterShots, który pozwala rejestrować filmy wzdłuż zdefiniowanej wcześniej ścieżki. Oprócz tego udoskonalono tryby Spotlight (do wersji 2.0), ActiveTrack (4.0) oraz Point of Interest (3.0). Znajdziemy tu także funkcje QuickShots czy Hyperlapse.

Jeśli chodzi o parametry lotu, maszyna może unosić się w powietrzu do 31 minut, a maksymalna prędkość lotu wynosi 19 m/s. Bezpieczeństwo użytkowania zwiększają sensory przeszkód o szerszym niż starszym modelu polu widzenia. Air 2S wyposażony jest ponadto w APAS 4.0. Jak podkreśla DJI, to najbardziej zaawansowany autopilot w dronach tej marki. Wirnikowiec posiada także system AirSense, który dzięki śledzeniu sygnałów ADS-B powiadomi użytkownika o okolicznych samolotach.

Ceny Air 2S zaczynają się od 999 dolarów.

Jak zatem widać z powyższego opisu, maszyna zaprojektowana jest bardziej z myślą o fotografii i filmowaniu niż do zastosowań fotogrametrycznych. Do tych celów podstawowym wyborem w ofercie tej marki nadal będzie DJI Phantom 4, a dla bardziej wymagających użytkowników – modele Inspire i Matrice.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 2
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS