Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2021-02-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

eBee Geo: przystępny dron dla GIS i geodezji

Oferta szwajcarskiej firmy senseFly poszerzyła się o bezzałogowego płatowca eBee Geo. W ocenie producenta to opłacalna opcja dla geodetów i specjalistów od GIS, którzy mogą nie być jeszcze zaznajomieni z wykorzystaniem płatowców do kartowania i zbierania danych.


eBee Geo: przystępny dron dla GIS i geodezji
eBee Geo: przystępny dron dla GIS i geodezji

W standardowej wersji na jednym ładowaniu akumulatorów maszyna może unosić się w powietrzu przez 45 minut, co w jednym nalocie pozwala zobrazować 160 ha z wysokości około 120 metrów. Kamera senseFly S.O.D.A. w połączeniu z wbudowanym odbiornikiem RTK pozwala pozyskiwać dane o dokładności nawet 2,5 cm. Z tymi parametrami eBee Geo jest – w ocenie producenta – idealnym rozwiązaniem dla mniejszych firm geodezyjnych lub przedsiębiorstw świadczących usługi obrazowania dronem.

Maszyna dostępna jest także w wydaniu Endurance. W tym przypadku czas lotu wydłuża się do 90 minut, a obszar zobrazowany w jednym nalocie – do 500 hektarów. Dron wyposażony jest ponadto w odbiornik RTK/PPK, który pozwala osiągnąć dokładność 1,5 cm bez fotopunktów – zapewnia producent.

– Wsłuchując się w głosy naszych klientów, dostrzegliśmy rosnące zapotrzebowanie na rozwiązanie takie jak eBee X, ale w niższej cenie – komentuje Benjamin Pinguet, kierownik ds. produktów i rozwiązań w firmie senseFly. – eBee Geo został zaprojektowany z myślą o tych potrzebach, oferując lepszy czas lotu, zasięg i precyzję niż bezzałogowe wirnikowce, a jednocześnie zapewniając przystępne, ale profesjonalne rozwiązanie do mapowania – dodaje.

Deklarowany przez producenta koszt maszyny to 10 tys. dolarów. Cena obejmuje oprogramowanie do planowania nalotu eMotion, wsparcie techniczne oraz dostęp do uruchomionej niedawno platformy szkoleniowej senseFly Academy e-Learning Training Platform.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama