wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-02-02| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt

eBee Geo: przystępny dron dla GIS i geodezji

Oferta szwajcarskiej firmy senseFly poszerzyła się o bezzałogowego płatowca eBee Geo. W ocenie producenta to opłacalna opcja dla geodetów i specjalistów od GIS, którzy mogą nie być jeszcze zaznajomieni z wykorzystaniem płatowców do kartowania i zbierania danych.


eBee Geo: przystępny dron dla GIS i geodezji
eBee Geo: przystępny dron dla GIS i geodezji

W standardowej wersji na jednym ładowaniu akumulatorów maszyna może unosić się w powietrzu przez 45 minut, co w jednym nalocie pozwala zobrazować 160 ha z wysokości około 120 metrów. Kamera senseFly S.O.D.A. w połączeniu z wbudowanym odbiornikiem RTK pozwala pozyskiwać dane o dokładności nawet 2,5 cm. Z tymi parametrami eBee Geo jest – w ocenie producenta – idealnym rozwiązaniem dla mniejszych firm geodezyjnych lub przedsiębiorstw świadczących usługi obrazowania dronem.

Maszyna dostępna jest także w wydaniu Endurance. W tym przypadku czas lotu wydłuża się do 90 minut, a obszar zobrazowany w jednym nalocie – do 500 hektarów. Dron wyposażony jest ponadto w odbiornik RTK/PPK, który pozwala osiągnąć dokładność 1,5 cm bez fotopunktów – zapewnia producent.

– Wsłuchując się w głosy naszych klientów, dostrzegliśmy rosnące zapotrzebowanie na rozwiązanie takie jak eBee X, ale w niższej cenie – komentuje Benjamin Pinguet, kierownik ds. produktów i rozwiązań w firmie senseFly. – eBee Geo został zaprojektowany z myślą o tych potrzebach, oferując lepszy czas lotu, zasięg i precyzję niż bezzałogowe wirnikowce, a jednocześnie zapewniając przystępne, ale profesjonalne rozwiązanie do mapowania – dodaje.

Deklarowany przez producenta koszt maszyny to 10 tys. dolarów. Cena obejmuje oprogramowanie do planowania nalotu eMotion, wsparcie techniczne oraz dostęp do uruchomionej niedawno platformy szkoleniowej senseFly Academy e-Learning Training Platform.


Aktualne zestawienie geodezyjnych dronów oraz aplikacji do przetwarzania zdjęć do chmury punktów i modeli 3D można znaleźć w bezpłatnym niezbędniku DRONY DLA GEODETY

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS