wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-04| GNSS, Sprzęt

Oto moduł GNSS o rekordowo niskim zużyciu energii

Brytyjska firma Antenova zaprezentowała moduł odbiorczy GNSS, który według jej zapewnień ma nawet pięciokrotnie niższe zużycie energii niż konkurencyjne rozwiązania.


Oto moduł GNSS o rekordowo niskim zużyciu energii

Jak wylicza producent, odbierając jedynie sygnał GPS, jej nowy moduł GNSSNOVA M20071 pobiera raptem 17 mW energii, z kolei przy korzystaniu również z systemów GLONASS, Galileo i BeiDou wartość ta rośnie do 21 mW. Tymczasem konkurencyjne produkty zużywają przeciętnie 90-100 mW – twierdzi Antenova. Jej moduł pozwala zatem nawet 5-krotnie wydłużyć czas pracy urządzenia na tej samej baterii.

Ta bezkonkurencyjność M20071 to jednak nie do końca prawda. Na światowym rynku oferowane są bowiem pojedyncze rozwiązania, które zapewniają zbliżone zużycie energii. To np. zaprezentowany w 2017 r. czip UBX-M8230-CT szwajcarskiej firmy u-blox, dla którego wartość ta wynosi 20 mW.

Ale to niejedyna zaleta GNSSNOVA M20071. Moduł wyróżniają bowiem również niewielkie wymiary. Sam komponent mierzy 9,0 x 9,0 x 1,8 mm, a po zintegrowaniu z anteną zajmuje powierzchnię około 3 x 4 cm. Dodatkowo urządzenie wyposażono w technologie pozwalające na filtrowanie zakłóceń oraz przyspieszające inicjalizację pomiarów, dzięki którym powinno sobie dobrze radzić również w warunkach miejskich.

W ocenie producenta połączenie wspomnianych wyżej zalet pozwoli wykorzystać M20071 np. w różnego rodzaju trackerach, elektronice ubieralnej (wearables) czy w lokalizatorach rowerów bądź hulajnóg.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS