Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-07-04| GNSS, Sprzęt

Oto moduł GNSS o rekordowo niskim zużyciu energii

Brytyjska firma Antenova zaprezentowała moduł odbiorczy GNSS, który według jej zapewnień ma nawet pięciokrotnie niższe zużycie energii niż konkurencyjne rozwiązania.


Oto moduł GNSS o rekordowo niskim zużyciu energii

Jak wylicza producent, odbierając jedynie sygnał GPS, jej nowy moduł GNSSNOVA M20071 pobiera raptem 17 mW energii, z kolei przy korzystaniu również z systemów GLONASS, Galileo i BeiDou wartość ta rośnie do 21 mW. Tymczasem konkurencyjne produkty zużywają przeciętnie 90-100 mW – twierdzi Antenova. Jej moduł pozwala zatem nawet 5-krotnie wydłużyć czas pracy urządzenia na tej samej baterii.

Ta bezkonkurencyjność M20071 to jednak nie do końca prawda. Na światowym rynku oferowane są bowiem pojedyncze rozwiązania, które zapewniają zbliżone zużycie energii. To np. zaprezentowany w 2017 r. czip UBX-M8230-CT szwajcarskiej firmy u-blox, dla którego wartość ta wynosi 20 mW.

Ale to niejedyna zaleta GNSSNOVA M20071. Moduł wyróżniają bowiem również niewielkie wymiary. Sam komponent mierzy 9,0 x 9,0 x 1,8 mm, a po zintegrowaniu z anteną zajmuje powierzchnię około 3 x 4 cm. Dodatkowo urządzenie wyposażono w technologie pozwalające na filtrowanie zakłóceń oraz przyspieszające inicjalizację pomiarów, dzięki którym powinno sobie dobrze radzić również w warunkach miejskich.

W ocenie producenta połączenie wspomnianych wyżej zalet pozwoli wykorzystać M20071 np. w różnego rodzaju trackerach, elektronice ubieralnej (wearables) czy w lokalizatorach rowerów bądź hulajnóg.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS