Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-01-25| GNSS

Kolejny krok w miniaturyzacji odbiorników GNSS

4,5 x 4,5 x 1,0 mm – tylko tyle mierzy czip ZOE-M8G zaprezentowany właśnie przez szwajcarską firmę u-blox. Instrument ma znaleźć zastosowanie między innymi w tzw. elektronice ubieralnej (wearables).


Kolejny krok w miniaturyzacji odbiorników GNSS

W ocenie producenta dzięki tym niewielkim rozmiarom czip pozwala na tworzenie urządzeń lokalizacyjnych mniejszych nawet o 30% od rozwiązań obecnie dostępnych na rynku. Z zalet tych mogą korzystać nie tylko twórcy wearables, ale także producenci dronów czy sprzętu do monitorowania majątku.

Zaletą nowego modułu jest to, że jego niewielkie rozmiary idą w parze z rozbudowanymi funkcjami pomiarowymi. ZOE-M8G śledzi bowiem nie tylko sygnały GPS, ale także Galileo oraz (do wyboru) GLONASS lub BeiDou. Do tego oferuje czułość na poziomie -167 dBm.

Masowa produkcja nowego czipu rozpocznie się w październiku br.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS