wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-07| GNSS

PointPerfect GNSS: u-blox udostępnia własne satelitarne korekty

Szwajcarska firma u-blox – producent m.in. czipów odbiorczych GNSS dla elektroniki użytkowej, ogłosiła udostępnienie własnego strumienia satelitarnych korekt przeznaczonego dla masowego odbiorcy.


PointPerfect GNSS: u-blox udostępnia własne satelitarne korekty

Spółka zapewnia, że jej system zapewnia wysoką dokładność, wiarygodność i szybkość pomiaru. A co oferuje konkretnie? Korekty PointPerfect GNSS nadawane są w otwartym standardzie SPARTN GNSS zarówno przez satelity geostacjonarne na kanale L, jak i przez sieć komórkową. Dokładność wyznaczania pozycji wynosi nawet poniżej 10 cm, zaś czas konwergencji (inicjalizacji precyzyjnego pomiaru) nie powinien być dłuższy niż kilka sekund. Gwarantowana przez u-blox dostępność korekt wynosi 99,9%. Na razie usługa dostępna jest na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych, w tym w pasie wybrzeża o szerokości 12 mil morskich.

W ocenie firmy u-blox korekty te będą idealnym rozwiązaniem chociażby w samochodach autonomicznych, systemach wspomagania kierowcy (ADAS), dronach, sensorach internetu rzeczy, robotyce czy w zaawansowanych rozwiązaniach nawigacyjnych. – PointPerfect bezproblemowo integruje naszą zaawansowaną usługę wspomagania pomiarów GNSS z wiodącym w branży sprzętem do pozycjonowania i łączności” – powiedział Franco de Lorenzo, główny menedżer ds. usług w firmie u-blox. – Zaprojektowany z myślą o elastyczności PointPerfect obniża bariery we wdrażaniu tego typu technologii i obsługuje skalowalne rozwiązania pozycjonowania o wysokiej precyzji, nawet w segmentach, w których było to wcześniej uważane za niepraktyczne – dodaje”.

Źródło: u-blox, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
u-blox jest szwajcarski Thalwil pod Zuerichem
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS