wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2020-02-06| GNSS

Sapcorda prezentuje satelitarne korekty dla masowego odbiorcy

Po dwóch latach pracy firma Sapcorda Services zaprezentowała usługę korekt, które mają zwiększyć dokładność wyznaczania pozycji również dla użytkowników konsumenckich odbiorników GNSS.


Sapcorda prezentuje satelitarne korekty dla masowego odbiorcy

Przypomnijmy, że przygotowanie takiej usługi było głównym celem Sapcorda Services – przedsiębiorstwa typu joint venture założonego w sierpniu 2017 r. przez firmy Bosch, Geo++, Mitsubishi Electric oraz u-blox. U-blox i Geo++ zajmują się produkcją sprzętu GNSS. Bosch jest ekspertem m.in. w zakresie elektroniki samochodowej, z kolei Mitsubishi Electric ma doświadczenie przy budowie japońskiego regionalnego systemu pozycjonowania QZSS. Efektem dwuletnich prac Sapcordy jest ogłoszona właśnie premiera serwisu SAPA – Safe And Precise Augmentation.

Na razie spółka nie ujawnia wielu szczegółów na temat usługi. Wiadomo, że korekty SAPA są dostarczane zarówno drogą satelitarną, jak i przez internet w otwartym standardzie SPARTN (Safe Position Augmentation for Real-Time Navigation). Na razie są one dostępne dla obszaru Stanów Zjednoczonych i Europy, choć z wcześniejszych zapowiedzi Sapcordy wynika, że docelowo mają pokrywać cały świat. Korekty SAPA mają oferować użytkownikom konsumenckich odbiorników GNSS niespotykaną dotychczas wiarygodność i dokładność pomiaru. Jaką konkretnie? W komunikacie prasowym mowa jest o decymetrowym błędzie pomiaru. Spółka zapewnia także, że SAPA sprawdzi się w zastosowaniach, gdzie od wskazań odbiornika zależy bezpieczeństwo i życie ludzi, np. w pojazdach autonomicznych. Z komunikatu prasowego spółki nie wynika jednak, jakie należy spełnić wymagania sprzętowe, by móc w pełni korzystać z zalet tych korekt.

– Korzystając z naszych usług, użytkownicy w całej Europie i Stanach Zjednoczonych mogą doświadczyć jednorodnego, wolnego od braków zasięgu, zaawansowanego pozycjonowania przy użyciu dowolnego sprzętu GNSS zaprojektowanego do precyzyjnego pozycjonowania – mówi dyrektor ds. technicznych Sapcordy Rodrigo Leandro.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS