wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-30| Geodezja, Prawo, Imprezy

GUGiK szkoli weryfikatorów, a wkrótce także geodetów uprawnionych

Już w przyszłym tygodniu Główny Urząd Geodezji i Kartografii zorganizuje internetowe szkolenia dla geodetów uprawnionych. Tymczasem w ostatnią środę (29 czerwca) odbyła się druga w tym roku wideokonferencja dla weryfikatorów.


GUGiK szkoli weryfikatorów, a wkrótce także geodetów uprawnionych
GUGiK szkoli weryfikatorów, a wkrótce także geodetów uprawnionych <br />
Wybrane slajdy ze spotkania dla weryfikatorów
Wybrane slajdy ze spotkania dla weryfikatorów
GUGiK szkoli weryfikatorów, a wkrótce także geodetów uprawnionych <br />
Wybrane slajdy ze spotkania dla weryfikatorów
Wybrane slajdy ze spotkania dla weryfikatorów

Weryfikatorzy spotkali się po raz drugi i nie ostatni

Jak czytamy w relacji na stronie GUGiK, w spotkaniu dla weryfikatorów wzięło udział blisko 700 osób. Konferencję rozpoczęła p.o. GGK Alicja Kulka, a w głównej części szkolenia Agata Cieślińska z GUGiK poruszyła temat weryfikacji wybranych asortymentów prac: wznowienia znaków granicznych, wyznaczania punktów granicznych lub ustalania przebiegu granic działek ewidencyjnych, sporządzania mapy z projektem podziału nieruchomości, sporządzania innej mapy do celów prawnych oraz sporządzania dokumentacji geodezyjnej w postaci map, rejestrów lub wykazów, których wykonanie może skutkować zmianą w bazach danych. Spotkanie zakończyła sesja pytań i odpowiedzi na które odpowiadali pracownicy Urzędu.

Jako że konferencja miała charakter zamknięty, nie znamy szczegółów jej przebiegu. Zakres poruszanych zagadnień nieco zdradzają opublikowane przez GUGiK wybrane slajdy z prezentacji, które zamieszczamy obok.

Kolejna wideokonferencja dla weryfikatorów ma się odbyć w lipcu – zapowiada Urząd.

GUGiK zaprasza również geodetów uprawnionych

W planach GUGiK są także dwie wideokonferencje dla geodetów uprawnionych. Pierwsza odbędzie się w środę 6 lipca i będzie poświęcona wykonywaniu opracowań z 2 zakresu uprawnień, w tym:

 • wznowienia znaków granicznych, wyznaczania punktów granicznych lub ustalania przebiegu granic działek ewidencyjnych,
 • sporządzania mapy z projektem podziału nieruchomości,
 • sporządzania innej mapy do celów prawnych,
 • sporządzania dokumentacji geodezyjnej w postaci map, rejestrów lub wykazów, których wykonanie może skutkować zmianą w bazach danych.

Dwa dni później, w piątek 8 lipca, odbędzie się szkolenie dla geodetów posiadających uprawnienia w zakresie nr 1. Jego tematem będzie:

 • geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza,
 • sporządzanie mapy do celów projektowych,
 • wznowienia znaków granicznych, wyznaczania punktów granicznych i ustalanie przebiegu granic działek ewidencyjnych.

Zapisy na szkolenia odbywają się do 5 lipca pod następującymi linkami (zakres 1, zakres 2). Co istotne, przy zapisywaniu trzeba podać numer uprawnień, który organizatorzy będą weryfikować. Zarejestrowane osoby otrzymają do godziny 17:00 w dniu poprzedzającym szkolenie e-mail z linkiem do spotkania na platformie Zoom.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS