wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-06-06| Geodezja, Software

Perspektywa walidatora GML od GUGiK znów się oddala

Główny Urząd Geodezji i Kartografii unieważnił konkurs na opracowanie internetowego walidatora danych EGiB, GESUT, BDOT500.


Perspektywa walidatora GML od GUGiK znów się oddala

Jak wynika z pisma wystosowanego 3 czerwca przez p.o. głównego geodety kraju Alicję Kulkę, przyczyną tej decyzji jest uznanie, że korzystniejsze z punktu widzenia zamawiającego będzie udzielenie zamówienia w innej procedurze, w której GUGiK sam dokona wyczerpującego opisu przedmiotu zamówienia.

Dodajmy, że konkurs unieważniono w dość niefortunym momencie. Minął już bowiem termin na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału, a z drugiej strony do 30 czerwca należało złożyć konkursową pracę.

Do trzech razy sztuka?

Przypomnijmy, że pierwszy konkurs na to oprogramowanie rozpisano jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Jego przedmiotem była aplikacja internetowa wraz z komponentem serwerowym umożliwiającym wykonywanie walidacji danych z baz EGiB, GESUT oraz BDOT500, a także udokumentowane kody źródłowe oraz instrukcje instalacji i konfiguracji. Konkurs ten został unieważniony w maju br., gdyż wprawdzie zgłoszono jedną pracę, ale nie spełniała ona postawionych przed nią wymagań. Testy aplikacji wykazały bowiem, że wykrywa ona tylko część błędów w plikach GML.

Z uwagi na uzasadnioną potrzebę opracowania walidatora GUGiK ówczesny GGK Waldemar Izdebski postanowił w maju ponownie ogłosić ten konkurs. Autor zwycięskiej aplikacji mógł w nim liczyć na 100 tys. zł.

Sprostowanie: W pierwotnej wersji artykułu błędnie przypisaliśmy wypowiedź Michała Włogi do konkursu na walidator plików GML. W rzeczywistości dotyczyła ona konkursu na walidator usług sieciowych z danymi EGiB, również unieważnionego. Za pomyłkę przepraszamy.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geoida od GOCE
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS