Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2022-05-10| GIS, Przetargi

Znów brak chętnych do aplikacji do zarządzania BDOT10k. GUGiK zrobi ją sam

Z powodu braku chętnych Główny Urząd Geodezji i Kartografii już po raz drugi zmuszony był unieważnić konkurs na opracowanie aplikacji do zarządzania, kontroli i edycji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k).


Znów brak chętnych do aplikacji do zarządzania BDOT10k. GUGiK zrobi ją sam

Pierwszy konkurs na stworzenie tego programu ogłoszono w styczniu br. W kwietniu GUGiK poinformował jednak, że z powodu braku chętnych rozpisuje go ponownie, tyle że na samą koncepcję software’u. Dziś Urząd podał, że i tym razem oferowana nagroda nie przyciągnęła żadnych chętnych. W pierwszym konkursie zwycięzca mógł liczyć na 123 tys. zł, a w drugim – na umowę „z wolnej ręki” o wartości nawet 384 tys. zł.

Trzeciego podejścia do rozstrzygnięcia konkursu już jednak nie będzie. GUGiK zdecydował się bowiem rozpocząć pracę nad tą aplikacją w ramach działań własnych. Zostanie ona opracowana dla środowiska QGIS i będzie wykorzystywała bazę danych Oracle. Docelowo będzie obejmowała zarządzanie umowami, edycję i kontrolę danych BDOT10k.

Co było przedmiotem konkursów?

Przygotowanie i udostępnienie aplikacji do zarządzania, kontroli i edycji BDOT10k jest zapowiadane przez GUGiK już od dłuższego czasu. Oprogramowanie to ma umożliwić aktualizowanie tej bazy wg nowych regulacji obowiązujących od 5 sierpnia 2021 roku, a które w pełni wejdą w życie z końcem 2023 r.

Aplikacja miała być przeznaczona z jednej strony dla pracowników GUGiK oraz WODGiK-ów, a z drugiej – dla firm realizujących zlecenia z zakresu aktualizacji BDOT10k. Miała ona umożliwiać np.: dodawanie i usuwanie obiektów w BDOT10k oraz ich aktualizację, edytowanie atrybutów (w tym automatyczne uzupełnianie niektórych z nich), dodawanie referencji do baz EGiB, BDOT500 oraz GESUT czy kontrolowanie wprowadzonych zmian.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Modelowanie Dębu Bartek
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama