wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-05-10| GIS, Przetargi

Znów brak chętnych do aplikacji do zarządzania BDOT10k. GUGiK zrobi ją sam

Z powodu braku chętnych Główny Urząd Geodezji i Kartografii już po raz drugi zmuszony był unieważnić konkurs na opracowanie aplikacji do zarządzania, kontroli i edycji bazy danych obiektów topograficznych (BDOT10k).


Znów brak chętnych do aplikacji do zarządzania BDOT10k. GUGiK zrobi ją sam

Pierwszy konkurs na stworzenie tego programu ogłoszono w styczniu br. W kwietniu GUGiK poinformował jednak, że z powodu braku chętnych rozpisuje go ponownie, tyle że na samą koncepcję software’u. Dziś Urząd podał, że i tym razem oferowana nagroda nie przyciągnęła żadnych chętnych. W pierwszym konkursie zwycięzca mógł liczyć na 123 tys. zł, a w drugim – na umowę „z wolnej ręki” o wartości nawet 384 tys. zł.

Trzeciego podejścia do rozstrzygnięcia konkursu już jednak nie będzie. GUGiK zdecydował się bowiem rozpocząć pracę nad tą aplikacją w ramach działań własnych. Zostanie ona opracowana dla środowiska QGIS i będzie wykorzystywała bazę danych Oracle. Docelowo będzie obejmowała zarządzanie umowami, edycję i kontrolę danych BDOT10k.

Co było przedmiotem konkursów?

Przygotowanie i udostępnienie aplikacji do zarządzania, kontroli i edycji BDOT10k jest zapowiadane przez GUGiK już od dłuższego czasu. Oprogramowanie to ma umożliwić aktualizowanie tej bazy wg nowych regulacji obowiązujących od 5 sierpnia 2021 roku, a które w pełni wejdą w życie z końcem 2023 r.

Aplikacja miała być przeznaczona z jednej strony dla pracowników GUGiK oraz WODGiK-ów, a z drugiej – dla firm realizujących zlecenia z zakresu aktualizacji BDOT10k. Miała ona umożliwiać np.: dodawanie i usuwanie obiektów w BDOT10k oraz ich aktualizację, edytowanie atrybutów (w tym automatyczne uzupełnianie niektórych z nich), dodawanie referencji do baz EGiB, BDOT500 oraz GESUT czy kontrolowanie wprowadzonych zmian.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak GIS może zapewnić lepszą przyszłość?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS