wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2022-01-11| GNSS, Sprzęt, Przetargi

ARiMR szykuje kolejny duży zakup odbiorników GNSS

Aż 149 odbiorników satelitarnych planuje zakupić Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.


ARiMR szykuje kolejny duży zakup odbiorników GNSS

Sprzęt ten będzie wykorzystywany w biurach kontroli na miejscu ARiMR. Jak czytamy w specyfikacji ogłoszonego właśnie przetargu, kupowane odbiorniki na minimum 28 kanałach mają śledzić przynajmniej sygnały GPS L1 i GLONASS L1, a także korzystać z korekt DGNSS. Powinny też posiadać odbudowę spełniającą normę pyło- i wodoszczelności IP67. Wraz z nimi należy ponadto dostarczyć komputery polowe typu notebook z obrotowym ekranem i systemem operacyjnym Windows 10, które spełniają normę szczelności IP65. Dostawa ma zostać zrealizowana w ciągu 11 tygodni od podpisania umowy.

Oferty zabezpieczone wadium w wysokości 29 tys. zł można składać do 15 lutego.

Jest to już kolejne w ostatnich latach zamówienie ARiMR na odbiorniki GNSS do kontroli na miejscu. Ostatni tego typu przetarg rozstrzygnięto latem ubiegłego roku. Za kwotę 1,96 mln zł krakowska firma NaviGate dostarczyła agencji 85 odbiorników Spectra Geospatial SP60 wraz z rejestratorami Getac V110. Wcześniej, w 2018 r., ARiMR zakupiła z kolei: 49 odbiorników Spectra Precision SP60, 33 odbiorniki Trimble R1, 1 zestaw geodezyjny składający się z odbiornika Spectra Precision SP60 z kontrolerem Spectra Precision T41 i oprogramowania pomiarowego Survey Pro, a także 218 „pancernych” komputerów polowych Getac V110. Wartość tego kontraktu (podpisanego również z NaviGate) sięgnęła blisko 3,8 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS