wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-10-27| GIS, Przetargi

ARiMR przymierza się do wdrożenia nowego GIS-u

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje wdrożyć u siebie nowy system informacji geograficznej – właśnie ogłosiła wstępne konsultacje rynkowe w tej sprawie.


ARiMR przymierza się do wdrożenia nowego GIS-u

Celem konsultacji jest doradztwo oraz uzyskanie informacji m.in. w zakresie:

 • ustalenia szacunkowej wartości szykowanego zamówienia,
 • możliwości i sposobu wykonania zamówienia w zakresie zaproponowanym przez ARiMR,
 • dostępnych na rynku rozwiązań technicznych umożliwiających najbardziej efektywną realizację zlecenia.

Agencja zakłada m.in., że jej „Nowy System GIS” będzie bazować na komponentach o otwartym kodzie źródłowym (choć nie jest obligatoryjny warunek). Przewiduje ponadto: zastosowanie architektury (mikro)usługowej zamiast silosów, zachowanie spójności technologicznej i użycie re-używalnych komponentów, wykorzystanie konteneryzacji i wirtualizacji, bazowanie na standardach wymiany danych GIS oraz zachowanie możliwości integracji zewnętrznych chmur obliczeniowych. Ponadto dla podanych w dokumentacji parametrów (np. liczby użytkowników czy wielkości baz danych) nowe rozwiązanie powinno zapewnić wydajność, szybkość i niezawodność na określonych przez agencję poziomach.

Termin składania zgłoszeń upływa 12 listopada.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
W czym Ma być lepszy ten GiS i co będą teraz sprawdzać rolnikom na polach?
 1 
odpowiedz zgłoś
Koszty Jak ich na to stać, czyli utrzymanie własnego zespołu wsparcia to czemu nie? Największy problem to utrzymanie obecnie informatyków. Muszą mieć spore zasoby na to.
 3 
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Zwycięski projekt studentów AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS