wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-08-23| GNSS, Przetargi

Jakie odbiorniki GNSS kupiła ARiMR?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowę na dostawę 85 precyzyjnych odbiorników satelitarnych.


Jakie odbiorniki GNSS kupiła ARiMR?

Przetarg na ten sprzęt wygrała krakowska firma NaviGate. Za kwotę 1,96 mln zł dostarczy agencji odbiorniki Spectra Geospatial SP60 (na fot.). Warto dodać, że ARiMR ma już doświadczenie z tym sprzętem. Został on bowiem dostarczony tej instytucji w ramach jednego z wcześniejszych przetargów, rozstrzygniętego w 2018 roku.

Częścią zawartej niedawno umowy jest także dostawa komputerów polowych typu notebook z obrotowym lub odłączanym ekranem, klawiaturą QWERTY i systemem operacyjnym Windows. W tym zakresie firma NaviGate zaoferowała urządzenia Getac V110 wyposażone w procesor Intel Core i5-10310U oraz 16 GB pamięci operacyjnej.

Zakupione urządzenia będą wykorzystywane przez ARiMR do realizacji kontroli na miejscu. W przetargu na ich dostawę wystartowały również firmy Enigma Systemy Ochrony Informacji z ofertą o wartości 2,27 mln zł, a także MBA System (2,56 mln zł). Obie propozycje przekraczały jednak budżet agencji, który wynosił 2,0 mln zł.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS