wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-09-09| GNSS, Geodezja, Sprzęt

Łatwy dostęp do poprawek ze Spectra Precision SP60

Należąca do Trimble’a firma Spectra Precision kontynuuje rozbudowę swojej oferty geodezyjnych odbiorników GNSS nowej generacji. Po zaprezentowanym w zeszłym roku odbiorniku SP80 tego lata do sprzedaży w Polsce trafił jego „młodszy brat” – instrument Spectra Precision SP60.


Łatwy dostęp do poprawek ze Spectra Precision SP60

Nowy odbiornik został oparty na 240-kanałowej płycie Trimble 6G ASIC zapewniającej obsługę wszystkich systemów satelitarnych w standardzie, a dzięki technologii Z-Blade pomiar RTK jest w pełni niezależny od dostępności sygnałów GPS.

Unikalną na rynku funkcję SP60 stanowi wbudowany moduł Bluetooth dalekiego zasięgu, który można wykorzystać do połączenia z własną stacją bazową, uzyskując w ten sposób wygodny i łatwy w obsłudze zestaw baza-rover (zamiennie możemy także zastosować tradycyjne radiomodemy UHF).

Jeśli jednak nie chcemy korzystać z własnej stacji, a nie mamy możliwości połączenia z siecią RTK (np. przez brak dostępu do internetu czy brak zasięgu GSM), SP60 oferuje nam jeszcze jedną ciekawą opcję: nowoczesna antena typu L-Band pozwala na odbiór satelitarnych poprawek Trimble CenterPoint RTX, w efekcie czego możemy uzyskać 4-centymetrową dokładność pomiaru w dowolnym miejscu na świecie, bez konieczności połączenia z jakąkolwiek stacją referencyjną. Uzupełnienie funkcjonalności odbiornika stanowi technologia antykradzieżowa, chroniąca instrument przed złodziejami np. w momencie wykonywania obserwacji statycznych.

Autoryzowanym dystrybutorem geodezyjnego sprzętu pomiarowego Spectra Precision w Polsce jest firma NaviGate z Krakowa (grupa SmallGIS). Odbiornik SP60 do końca września 2015 r. będzie dostępny w promocyjnej cenie 29 900 zł (w zestawie z kontrolerem T41 i oprogramowaniem Spectra Precision Survey Pro). Więcej informacji na temat tego instrumentu można odnaleźć na stronie internetowej dystrybutora.

Źródło: NaviGate


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS