wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2021-07-07| Teledetekcja, Przetargi

ARiMR finalizuje przetarg na ortofotomapę kraju

Po półrocznej procedurze Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wreszcie rozstrzygnęła przetarg na wykonanie ortofotomapy kraju w rozdzielczości 25 cm.


ARiMR finalizuje przetarg na ortofotomapę kraju

Zamówienie podzielono na dwie części. Część II rozstrzygnięto już w połowie marca. Podpisano wówczas umowę o wartości 13 mln zł z tarnowską firmą MGGP Aero, która w ciągu najbliższych trzech wykona dla ARiMR ortofotomapy dla 223 tys. km kw.

Z powodu odwołania wniesionego do Krajowej Izby Odwoławczej podpisanie umowy dla cz. I nastąpiło dopiero ostatniego dnia czerwca. Prace za 13,84 mln zł wykona konsorcjum firm Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg. Do jego obowiązków należy dostarczenie ortofotomapy dla 228 tys. km kw.

Które województwa otrzymają nowe ortofotomapy?

Zgodnie ze specyfikacją przetargu w tym roku ortofotomapa zostanie opracowana dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego. W roku 2022 r. dane zostaną przygotowane dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Z kolei w roku 2023 r. nowe ortofotomapy powstaną dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Łącznie oba trzyletnie kontrakty obejmują wykonanie ortofotomapy dla 451 tys. km kw.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ale jak? W jaki sposób konsorcjum firm Gispro Szczecin i OPEGIEKA Elbląg pozyska dane skoro termin na ich pozyskanie był do końca czerwca?
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS