wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2018-06-22| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt, Firma, Przetargi, Instytucje

NaviGate dostarczy 83 odbiorniki GNSS dla ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowę o wartości blisko 3,8 mln zł na dostawę odbiorników GNSS z kontrolerami w postaci komputerów polowych.


NaviGate dostarczy 83 odbiorniki GNSS dla ARiMR

Zakup jest wynikiem rozstrzygnięcia przetargu, w którym za najkorzystniejszą uznana została oferta krakowskiej firmy NaviGate Sp. z o.o., autoryzowanego dystrybutora marek Spectra Precision i Trimble. W ramach realizacji zamówienia ARiMR otrzyma 49 odbiorników Spectra Precision SP60, 33 odbiorniki Trimble R1, 1 zestaw geodezyjny składający się z odbiornika Spectra Precision SP60 z kontrolerem Spectra Precision T41 i oprogramowania pomiarowego Survey Pro oraz 218 „pancernych” komputerów polowych Getac V110.

Spectra Precision SP60

Odbiorniki Spectra Precision SP60 zostaną dostarczone w najwyższej konfiguracji, która obsługuje wszystkie dostępne systemy nawigacji satelitarnej: GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo, QZSS dla dwóch częstotliwości (L1 i L2). Urządzenie charakteryzuje opatentowana przez Spectra Precision technologia Z-Blade cechująca się GNSS-centrycznym podejściem pomiarowym, a więc całkowicie niezależnym od dostępności sygnałów GPS. Oznacza to, że w przypadku niewystarczającej liczby amerykańskich satelitów (a nawet w sytuacji całkowitego braku dostępu do sygnału GPS) odbiornik jest w stanie wykonać pełną inicjalizację RTK i kontynuować pracę wyłącznie z wykorzystaniem systemu GLONASS lub też w dowolnej kombinacji satelitów GLONASS + BeiDou czy nawet BeiDou + Galileo, zapewniając 1 cm dokładności pomiaru.

Trimble R1

W ramach zamówienia zostaną także dostarczone kompaktowe odbiorniki klasy GIS – Trimble R1 obsługujące wszystkie dostępne systemy GNSS (L1) oraz charakteryzujące się niewielkimi rozmiarami i bardzo niską wagą wynoszącą zaledwie 187 g. Dzięki możliwości wykorzystania poprawek KODGIS z sieci ASG-EUPOS urządzenie zapewnia submetrowe dokładności pomiarów.

Oba odbiorniki (SP60 i R1) to urządzenia typ smart antenna, które można połączyć z dowolnym urządzeniem mobilnym opartym na systemie Windows lub Android, pozwalając na pracę z każdą aplikacją pomiarową.

Getac V110

Jako kontrolery do odbiorników GNSS posłużą laptopy Getac V110 z systemem Windows 10. Urządzenia spełniają międzynarodową normę wytrzymałościową MIL-STD-810G, zapewniając odporność na upadki, wstrząsy i wibracje. Szczelność na poziomie IP65 oraz dopuszczalny zakres temperatur pracy od -21°C do 60°C pozwala na swobodne działanie niezależnie od warunków atmosferycznych.

Źródło: NaviGate Sp. z o.o.


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS